Problém s uzamčením auta

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

ESG12
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 08, 2006 07:46
Bydliště: Praha

Problém s uzamčením auta

Příspěvek od ESG12 »

Zdravim všechny Lanosáky a rád bych vznesl dotaz na jednu blbou závadu.Zatím jsem tady nenašel uspokojivou odpověď, tak to snad ještě nikdo neprobíral. V tomhle zimním a vlhkém počasí se mi stává, že přivezu auto v poho z parkoviště před barák a pak už ho nezamknu. I když zamykám klíčem nebo dálkáčem, zámky se zaklapnou a znovu votevřou. A nejsem schopnej s tím nic udělat. Fakt je, že pokud jedu hned na delší trasu a topím, po zahřátí to pak jde zamknout. Jako kdyby byl někde navlhlej některej kontakt zámku dveří či co, kterej po zahřátí začne fungovat normálně. :? Poradí někdo? Co bych měl zkontrolovat nebo to mám dát rovnou do servisu? Už mě to docela s... , protože ať jedu kamkoli, nemám jistotu, že nenechám na ulici vodemčený auto. Jedno už mi ukradli, tak bych nerad přišel o další.
Dík za každou radu
Lanos 1,3 SX no tuning
Reklama
 

Uživatelský avatar
sonny
Příspěvky: 159
Registrován: stř dub 20, 2005 11:05
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sonny »

Ja Ti neporadim. Nemam ani central ani dalku. Nevim, co na to reknou ostatni, ale mozna, ze se ti tam dostala sul ze silnic rozpustena v te sradere, co ji je ted vsude plno. Jinak opravdu nevim. Me to jde klicem porad stejne (dobre).
Lanos 1.5i, r.v.99
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

No tohle je problem.jedine rozebrat predni dvere a komplet prostrikat zamky ne jen ty co do nich strkas klic ale i to co drzi dvere zavrene.stava se ted ze voda ktera zatece kolem okna stece do zamku a ten se nechce zamknout.nebo to dej na 2 dni do tepla.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

palikx píše:No tohle je problem.jedine rozebrat predni dvere a komplet prostrikat zamky ne jen ty co do nich strkas klic ale i to co drzi dvere zavrene.stava se ted ze voda ktera zatece kolem okna stece do zamku a ten se nechce zamknout.nebo to dej na 2 dni do tepla.
Toto řešení je jenom chvilkové.Je potřeba vyměnit těsnící gumy oken.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
JMMahony
Příspěvky: 12
Registrován: pon úno 20, 2006 22:27
Bydliště: okres Jičín

Problem s uzamčením auta

Příspěvek od JMMahony »

Čus. Já bych to šacola na todle. Každý zámek to je co je ve dveřích má dvě polohy a pokud nezavřeš dveře správně tj. zámek musí dvakrát cvaknout. Pokud dvakrát necvakne a cvakne jen jednou centrál se vždy otevře. To znamená vem si kulatý šroubovák otevři dveře a tím kulatým šroubovákem zacvakni rohatku zámku na dveřích.....musí to dvakrát cvaknout. Pokut to cvakne jednou jsou dveře nedovřené drží na jeden západ. Tím štoubovákem zacvakni rohatku zákmku a to dvakrát. Pak vem ovladač a prubni to zamknout a odemknout. Pokud cvakne zámek dveří dvakrát je to v cajku. Pokud centrál chodí v případě, že jsi je uzavřel tím šroubovákem nebo nějakou kulatinkou je problem v tom, že dveře nejdou dovřít tj. zavírají na jeden západ. Povol protikus na karoserii směrem ven. Ale pozor ať nerozešteluješ fuky dveří.

Doma máme všehochuť. Renault Scenic, Citroen ZX, Renault Twingoo,Peugeot 405 a hlavně todle Daewoo Matííííííííííz. Čus
Uživatelský avatar
Ardy
Příspěvky: 121
Registrován: pon úno 06, 2006 15:37
Bydliště: Slovensko VK

Příspěvek od Ardy »

Podľa mňa máš problém v tiahlach dverí. Mne toto robilo na Favorite. Centrál som si montoval sám.
Pri spojení servo motora s tiahlom je kocka kovu v tvare U. Ta ti chytá do kopi tiahlo od motorceka s tiahlom na dverách.
Pri nízkych teplotách toto isté robylo aj mne. Kov sa stiahne - scvrkne. :? Preto ti otvára motorček, lebo sa tiahlo motorčeka približi k spínaciemu miestu. Nevie teda otvoriť má, či zavrieť.
Chápeš? :?:
Teda riešenie je: :lol:

1, rozobrať dvere (ak máš origi Daewwo centrál od výroby riadenie otv. zatv je an šoférových dverách. Ak máš neorigi može to robiť lubovolné predné dvere.
Vyskúšaj to čo ti tu píšu že pri otvorených dverách zacvakni zámok na dverách - tú západku a skus to zavrieť dialkováým. vidíš v teple to ide na zime ti to bude robiť problém.

2. posunúť spojku tiahiel motora a dverí o pár milimetrov dalej od motora. musíš povysunúť tiahlo od motora.

Robilo mi to na Favorite, ale do Lanosa si to budem montovať trochu inak už na to mám recept.
:D

Chce to len chvilku nastavovania tiahla motorčeka. V teple ti to pojde ok a ak to nastavíš aj v studenom počasí.

Mne kým som to nenastavil tak niekoľko krát mi otvoryl dvere centrál samovolne pri zaparkovanom aute. Skoro som, to zahodil. Potom som na to došiel. :lol:
Lanos S 1.5 8V, r.v. 98, Sedan, bledozelená metalíza 43U, modré podsvietenie palubovky.

http://www.lanosclub.com/gallery.php?mo ... erie_id=54
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Přesně tak Ardy má pravdu jde o nastavení táhla co spíná motorek je nepatrně posunuté a nedojde do polohy zamknout a zase ti to odemkne elektricky musíš nastavit oba přední motorky přesně jak píše Ardy
Uživatelský avatar
Ivko
Příspěvky: 73
Registrován: stř dub 13, 2005 09:41
Bydliště: Martin, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivko »

Tak ja sa pridám s podobným problémom.
Mne sa zase stáva, že mi centrál samovoľne odomkne dvere. Najprv som si myslel, že som zabudol zamknúť, alebo nejakou manipuláciou s diaľkovým (vopchanie do vrecka...) som to zase odomkol keď som už bol ďalej od auta, tým pádom som nepočul cvaknúť. Ale začínam si byť istý, že to odomyká samo. Je to veľmi nepravidelne, mrazom to nebude, skôr by som povedal že keď je teplo a vlhko - ale vôbec som si tým nie istý. Teraz som bol na dovolenke, auto týždeň stálo na mraze, potom pršalo, a všetko v pohode. Dnes ráno prídem k autu a odomknuté :evil:
Takže jeden typ by mohlo byť to tiahlo - ale ako hovorím, nezdá sa mi že by to bolo iba pri mraze.
Potom zrejme niečo v elektrike - takže sa chcem opýtať, stačí to popozerať vo vodičových dverách, alebo to môže byť hocikde inde.
Lanos 1.5 S r.v.2000, 5dv, super red, centrál, imm
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Příspěvek od pekrtek »

Tenhle problém jsem měl první den, co jsem auto Koupil. Když jsem zamkl, samo se odmeklo nebo samo od sebe se i zamklo. Přijeli ze servisu z Brandýsa (už je zrušen), vyměnili nějakou krabičku u pp podběhu (zevnitř - tam co měl Racer řj) a byl klid.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jde o to jestli je ten centrál originál nebo doělanej jestli je originál může být problém v elektrice jestli je dodělaný a třeba jen dálka tak bude problém s nastavením táhla ;)
Uživatelský avatar
Ivko
Příspěvky: 73
Registrován: stř dub 13, 2005 09:41
Bydliště: Martin, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivko »

petrm píše:Jde o to jestli je ten centrál originál nebo doělanej jestli je originál může být problém v elektrice jestli je dodělaný a třeba jen dálka tak bude problém s nastavením táhla ;)
Je to originál, a zatial sa mi nestalo, že by sa sám zamkol. Aj to odomykanie je veľmi sporadické. Za celú zimu sa mi to nestalo ani raz, a teraz behom dvoch týždňov dva krát.
Lanos 1.5 S r.v.2000, 5dv, super red, centrál, imm
Uživatelský avatar
Ardy
Příspěvky: 121
Registrován: pon úno 06, 2006 15:37
Bydliště: Slovensko VK

Příspěvek od Ardy »

Ivko ak to máš origi skontroluj káble a motorček na strane vodiča. Len ten je ovládací. Riadiaca elektronika je na pravej strane pri prahu. Vyzerá to ako relé. Kukni si schému zapojenia na tejto stránke.
Budeš mať nuiekde studený spoj. musíš vystopovať 5 káblikov od motorčeka k centrále.
Lanos S 1.5 8V, r.v. 98, Sedan, bledozelená metalíza 43U, modré podsvietenie palubovky.

http://www.lanosclub.com/gallery.php?mo ... erie_id=54
Uživatelský avatar
Ivko
Příspěvky: 73
Registrován: stř dub 13, 2005 09:41
Bydliště: Martin, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivko »

Ardy píše:Ivko ak to máš origi skontroluj káble a motorček na strane vodiča. Len ten je ovládací. Riadiaca elektronika je na pravej strane pri prahu. Vyzerá to ako relé. Kukni si schému zapojenia na tejto stránke.
Budeš mať nuiekde studený spoj. musíš vystopovať 5 káblikov od motorčeka k centrále.
No, schému som pozeral, ale je to literatúra ktorá mi moc nehovorí. Skôr by som povedal, že sa tomu prd rozumiem. :shock:
Ale chcel som v prvom rade vedieť, či je to len v jedných dverách - takže vďaka za nasmerovanie.
- Riadiaca elektronika je na pravej strane pri prahu - si myslel na pravej strane u spolujazdca :?:
- ...musíš vystopovať 5 káblikov od motorčeka k centrále - k akej centrále :?: :?:

Prepáč, ale elektrika v aute fakt nie je moja silná stránka :oops:
Lanos 1.5 S r.v.2000, 5dv, super red, centrál, imm
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Tak řídící jednotka centrálu je na pravé straně pod plastem co kryje sloupek u pravé spolujezdcovi nohy a motorek co to řídí je v řidičových dveřích nikde jinde než motorek , jednotka , a kabeláž to být nemůže :lol: :lol: :lol: :lol:a jestli se nevyznáš ve schématu tak se na to vykašli a dovez to do servisu aby ti to zkontrolovali ;)
Uživatelský avatar
Ivko
Příspěvky: 73
Registrován: stř dub 13, 2005 09:41
Bydliště: Martin, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivko »

petrm píše:Tak řídící jednotka centrálu je na pravé straně pod plastem co kryje sloupek u pravé spolujezdcovi nohy a motorek co to řídí je v řidičových dveřích nikde jinde než motorek , jednotka , a kabeláž to být nemůže :lol: :lol: :lol: :lol:a jestli se nevyznáš ve schématu tak se na to vykašli a dovez to do servisu aby ti to zkontrolovali ;)
Ja som ani neplánoval nejaké väčšie rozoberanie elektriky. Len hodiť pokus, rozobrať dvere a pozrieť nejaké kontakty okolo motorčeka, či nie sú nejaké podozrivé, atď. :lol:
Ináč samozrejme sa spolieham na servis.
Lanos 1.5 S r.v.2000, 5dv, super red, centrál, imm
Odpovědět

Zpět na „LANOS“