Matador Stella nikdy viac!

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Ladislav
Příspěvky: 35
Registrován: ned čer 10, 2012 15:56
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Matador Stella nikdy viac!

Příspěvek od Ladislav »

Zdravím všetkých.
Chcel by som len upozorniť kohokoľvek kto zvažuje kúpu týchto gúm... Vyvarujte sa ich, sú to vyhodené peniaze... Po 2,5 pol sezóne, približne pred mesiacom bublina na dezéne na zadnej gume (zrejme popraskali kordy), dnes na prednej... Pričom dezén ma slušných 5 milimetrov stále, takže by sa dalo na nich jazdiť kľudne... Skrátka nikdy viac!
Daewoo Matiz 0.8 (strieborná metalíza), r.v. 99, 85 000 km, čierna lesklá strecha, 13ky alu disky Dezent V dark, + stále plná hlava nápadov... :)
Reklama
 

J.Bad
Příspěvky: 738
Registrován: ned črc 16, 2006 22:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Matador Stella nikdy viac!

Příspěvek od J.Bad »

Ladislav píše:Zdravím všetkých.
Chcel by som len upozorniť kohokoľvek kto zvažuje kúpu týchto gúm... Vyvarujte sa ich, sú to vyhodené peniaze... Po 2,5 pol sezóne, približne pred mesiacom bublina na dezéne na zadnej gume (zrejme popraskali kordy), dnes na prednej... Pričom dezén ma slušných 5 milimetrov stále, takže by sa dalo na nich jazdiť kľudne... Skrátka nikdy viac!
No jo jakou kvalitu očekáváš od gumy za 550,- kč?? Tohle jsou věci co nepochopím.. obuješ celé auto za 2200 a čekáš že to bude věčné??Takový gumy se kupují na auto které jde na prodej a s původníma pneumatikama se nedá prodat - koupím na to levňovku a pak je mi to jedno ,ale na auto s kterým jezdím pomalu každý den... to nikdy...!!
Matizek modrej - jak jinak 5/2003 najeto 120 000 defend lock,radio Pioneer 2x airbag,posilovač,ABS,tónovaný skla,elektrika,central a navíc od 8/2010 čipnuté na 51KW!! - člen Matiz clubu č.27
Uživatelský avatar
Ladislav
Příspěvky: 35
Registrován: ned čer 10, 2012 15:56
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Re: Matador Stella nikdy viac!

Příspěvek od Ladislav »

Máš pravdu, avšak auto som neobúval ja, kedže je to v rodine a medzičasom som ho začal využívať len ja... Len som chcel upozorniť, keby náhodou niekto zvažuje ich kúpu :)
Daewoo Matiz 0.8 (strieborná metalíza), r.v. 99, 85 000 km, čierna lesklá strecha, 13ky alu disky Dezent V dark, + stále plná hlava nápadov... :)
Docent II.
Příspěvky: 464
Registrován: pon čer 14, 2010 21:05
Bydliště: Kousek od Rudé záře
Kontaktovat uživatele:

Re: Matador Stella nikdy viac!

Příspěvek od Docent II. »

J.Bad píše:No jo jakou kvalitu očekáváš od gumy za 550,- kč??
Já měl Matadory na autě 2x, a zřejmě byly o dost dražší než 550 Kč (obě auta byly služebáky) a mám naprosto stejnou zkušenost. Boule na předních gumách zevnítř... Asi by se ta moje zkušenost našla i tady na fóru... Takže bych to zobecnil - Matadory nikdy více.
† Daewoo Matiz 0,8 SE, 184395 km
Hyundai i20 Inclusive Plus
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Matador Stella nikdy viac!

Příspěvek od pejee »

tak já mám letní matador mp12 na felicii, už 4 sezóny. Nevím kolik stály předtím, tak kolem 800/ks možná. Jezdila na nich máti ještě a pak já. Mají tak kolem 30000, vzorek už asi poslední sezóna ale problémové nebyly :)
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
misojogi
Příspěvky: 458
Registrován: pon pro 13, 2010 15:05

Re: Matador Stella nikdy viac!

Příspěvek od misojogi »

matadory sa daju ked su nove

ale stare matadory su o nicom
barumy mi vydrzali kludne aj 20 rokov bez bublin samozrejme nie je to nic moc jazdit na starych gumach,
ale bubliny nemali na rozdiel od matadorov
ktore sa krivili uz po 4-6 rokoch

mam teraz Matador Stela II MP16
dostal som lacno uplne nove 300 Sk/ 1ks
Uživatelský avatar
Ladislav
Příspěvky: 35
Registrován: ned čer 10, 2012 15:56
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Re: Matador Stella nikdy viac!

Příspěvek od Ladislav »

Ja som mal dnes šťastný deň, podarilo sa mi na inzerát zohnať Goodyear Eagle Touring 165/55 R13, 130 eur všetky 4 ako nové, jazdené asi dva týždne (chceli to na nejakú fiatku, no potom sa rozhodli ju predať)... Pánko s nimi ešte aj zhodou okolnosti šiel cez naše mesto, tak mi ich aj dnes vyložil... Už chýba len niečo do nich a šup s nimi na auto... Som zvedavý čo to bude zač :)
Daewoo Matiz 0.8 (strieborná metalíza), r.v. 99, 85 000 km, čierna lesklá strecha, 13ky alu disky Dezent V dark, + stále plná hlava nápadov... :)
_luky_
Příspěvky: 54
Registrován: pát říj 22, 2010 20:40
Bydliště: okres Kladno

Re: Matador Stella nikdy viac!

Příspěvek od _luky_ »

Máte někdo pozitivní zkušenost s pneu na Matize (zimní teď aktuálně, letní na jaře)? A také s prodejci? Potřebuji nové obutí. Standardní rozměr - tj.145/70 R13.
Z cenového hlediska v porovnání s testy mě zaujaly Barum Polaris 3 a na léto Barum Brillantis.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Matador Stella nikdy viac!

Příspěvek od Krtek »

Pneu až 20 let ? No musel bejt komfort :-) pokud vim, pneu se maji měnit i bez opotřebení max. po 5 letech. Guma prostě stárne. Já je naštěstí sjedu za 2-4 roky komplet takže jsem ještě zpuchřelný na autě neměl. Matadorky jsem měl zimáky dvoje a celkem to šlo. Vyjel jsem všude a vydržely cca 30 tis km
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
32jaja
Příspěvky: 137
Registrován: čtv srp 20, 2009 15:08
Bydliště: Horní Jelení

Re: Matador Stella nikdy viac!

Příspěvek od 32jaja »

Ano, souhlasím s předchozím článkem ( Krtek). Je potřeba se podívat na rok výroby té pneumatiky, pokud je starší skladovatelnost více jak 5 let, může být problém . Pneumatika vypadá jako nová, ale ve vnitř je zpuchřelá nebo nijak zdeformovaná...prostě cokoliv. Takhle jsem koupil 2 pneu za pár korun z roku výroby 2000, aniž bych se na rok výroby podíval, a můžu je také vyhodit. :shock:
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Matador Stella nikdy viac!

Příspěvek od Serpico »

...jo to platí Krtku zvlášť na zimních pneu změkčující příměsy podstatná vlastnost zimního pneu ztvrdnou a tedy platí obecné pravidlo = 4 kola, 4 milimetry minimálně, 4 měsíce ( u nás pět měsíců ), maximální stáří 4 roky, letní nejsou až tak háklivé snesou víc let. Po zkušenostech s naší výrobou, naposledy Uniroayl Rally 640 ( DOT byl v pořádku asi 3měsíce staré gumy od datumu výroby ) odešly za dva roky popraskané v běhounové části, s kódem 4 tedy německým na štítku / přelepu ale vyrobené v Barumu ( Continental ) made in cz na pneu, už se nedokáži orientovat, kdysi jsem si na sl. auto koupil Good Yery a ejhle byly vyrobeny v Turecku!, následně udělaly bouli na bočním profilu.

Mějte se fajn
Naposledy upravil(a) Serpico dne pon zář 03, 2012 18:23, celkem upraveno 1 x.
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Matador Stella nikdy viac!

Příspěvek od Krtek »

Tak bohužel můžu přidat špatnou zkušenost s Matadorkama MP58. Teda dosloužily dobře. Na jaře jsem sundal celý kola z auta. Dneska jsem je nakládal na káru. Půjdou do pneuservisu zout a vyhodit, to bylo v plánu. Zaujalo mně, že vzorek maji ještě cca 4 mm po 32 tis km. Jak je tak nakládam na káru, tak koukam a jedna má na boku praskliny jako hovado :-( DOT je někde půlka roku 2006. Já jsem doteď bral nějak automaticky, že když koupim nový gumy tak jsou prostě nový a žádný skladovky. A těrazky hej :-( Nový Barumky jsou naštěstí vyrobený 29 táden 2019.
Přílohy
IMG_6293.JPG
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Matador Stella nikdy viac!

Příspěvek od Serpico »

...to Krtek, můžeš koupit skladované pneu zvlášť na nettu, proto kupuji na jenom s osobním odběrem a platbou na místě, jinak první dvojčíslí týden a druhé dvojčíslí rok tedy dnešní výroba DOT 3612, těch Tvých 2019 je nejspíš překlep

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Matador Stella nikdy viac!

Příspěvek od ppp »

Zvlast na nete najma u priekupnikov je problem kupit stare pneu, pretoze ti co nemaju kamenny obchod, vacsinou maju male alebo ziadne skladove zasobya vsetko objednavaju z velkoskladov, kde sa to toci. Zatial co v kamennom obchode sa to sice netoci ale zato nato sada prach :).
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Matador Stella nikdy viac!

Příspěvek od smire666 »

-i Najstaršie gumy čo som cez net kúpil, mali tri mesiace :D
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“