divné zvuky - problém s řízením..

Moderátor: Blue Lanos

Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

Já jsem s Matizem začínal jezdit na už poměrně ojetých Brilantech a neměl jsem problém. Pak jsem přešel na Godd Year GT2 (cca 1200/ks) ve 145/70 a spokojenost. Když jsem občas jel s otcovým Matizem na OEM Kumhách (tuším Season Star nebo tak nějak), tak to byla slušná hrůza - plavalo to v zatáčkách apod. :shock: .
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Reklama
 

Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

shaman píše:Brousek: Mám Barumky 155/65 vepředu, vzadu ještě původní Dunlop. Jsou OK. Stačí si přečíst testy na Matize - všude kritika na origo Hankook gumy - hlučnost a zhoršení jízdních vlastností.
Já osobně dám na zkušenosti ostatních,kritika může být cílená.Půjdu do těch Barumek,pokud je doporučuješ.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
ontkac
Příspěvky: 2
Registrován: pon lis 13, 2006 20:33

Re: divné zvuky - problém s řízením..

Příspěvek od ontkac »

Dobry den, mam rovnaky problem s vrzganim v prednej naprave, ktore sa prejavuje pri rozbehu do zakruty. Chcel som sa spytat ci ste po case nahodou neprisli na to, o co v naprave islo. Pripadne, ci sa tie divne zvuky nezhorsili. Mne v servise vraveli ze to mozno bude homokineticky klb, ale nie su si isti tak mi to zatial nebudu menit.

Vdaka za radu! Ontkac

shaman píše:Tak i na mého Matízka došlo jaro a rozhodl se zlobit. Už v zimě jsem pozoroval při zatáčení volantem, že nešlo úplně plynule, ale po pomyslných kouscích, jakoby po zubech. No a teď jak se oteplilo, tak když zatočím do rejdu a rozjedu se, tak se ozve takovej divnej zvuk. Zatím to není nic hroznýho, ale pravděpodobně se to bude dále zhoršovat. Máte někdo tip, co by to mohlo být?
Uživatelský avatar
PAMA
Příspěvky: 203
Registrován: ned lis 06, 2005 17:23
Bydliště: Trencin
Kontaktovat uživatele:

Re: divné zvuky - problém s řízením..

Příspěvek od PAMA »

shaman píše:Tak i na mého Matízka došlo jaro a rozhodl se zlobit. Už v zimě jsem pozoroval při zatáčení volantem, že nešlo úplně plynule, ale po pomyslných kouscích, jakoby po zubech. No a teď jak se oteplilo, tak když zatočím do rejdu a rozjedu se, tak se ozve takovej divnej zvuk. Zatím to není nic hroznýho, ale pravděpodobně se to bude dále zhoršovat. Máte někdo tip, co by to mohlo být?
Pri plnom vytoceni volantu a rozbehnuti lupoce viac ako ked sa rozbiehas rovno??Tak su klby.Treba kontrolovat sem tam manzety ci niesu dierave.
A bude sa to zhorsovat.
Uživatelský avatar
PAMA
Příspěvky: 203
Registrován: ned lis 06, 2005 17:23
Bydliště: Trencin
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky

Příspěvek od PAMA »

vydra píše:mužete nekdo poradit jaké gumy jsou vhodné(značka a velikost)dekuji
Ja mam 165/65 13 Nankang XR611.(http://www.koleso.com/2683/)Skusam novu znacku co je to zac.A zatial
som spokojny.Ale pre bezne pouzivanie doporucujem 155/70 13.Bo165 skru pri plnom nalozeni.
ontkac
Příspěvky: 2
Registrován: pon lis 13, 2006 20:33

Re: divné zvuky - problém s řízením..

Příspěvek od ontkac »

PAMA píše: Pri plnom vytoceni volantu a rozbehnuti lupoce viac ako ked sa rozbiehas rovno??Tak su klby.Treba kontrolovat sem tam manzety ci niesu dierave. A bude sa to zhorsovat.
Ano, presne tak, len do zakruty a pri rozbehu vrzgoce, pri brzdeni ci pohupe na nerovnostiach je naprava ticho. Tiez si preto myslim ze to bude nieco s hnacim ustrojenstvom - takze asi ten homokineticky klb (mozno oba, lebo sa to ozyva z oboch stran). Pockam ako dramaticky sa to bude vyvijat. Diky!
Martin Berka
Příspěvky: 18
Registrován: pon led 08, 2007 21:29

Divný zvuk při zatáčení

Příspěvek od Martin Berka »

Zdravím z Brna,
asi řeším podobný problém co tady psal kolega na začátku diskuze. Při plném (nebo téměř plném) rejdu pod plynem se ozve jasný kovový zvuk-ráz z prostoru přední nápravy. Hlasité klepnutí. Dělá to jen při hodně ostrém zatočení(pravý úhel) a pod plynem. Jak do leva , tak doprava. Mám servo,zdá se být OK,spíš to tipuju na něco s tlumičem? Že by něco povoleného? Rád bych to dal do servisu s přesným popisem závady, ať neplatím za demontáž celýho auta... Neporadí někdo?
Martin, Brno, Matiz r.99.
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Divný zvuk při zatáčení

Příspěvek od Robert »

Martin Berka píše:Zdravím z Brna,
asi řeším podobný problém co tady psal kolega na začátku diskuze. Při plném (nebo téměř plném) rejdu pod plynem se ozve jasný kovový zvuk-ráz z prostoru přední nápravy. Hlasité klepnutí. Dělá to jen při hodně ostrém zatočení(pravý úhel) a pod plynem. Jak do leva , tak doprava. Mám servo,zdá se být OK,spíš to tipuju na něco s tlumičem? Že by něco povoleného? Rád bych to dal do servisu s přesným popisem závady, ať neplatím za demontáž celýho auta... Neporadí někdo?
Martin, Brno, Matiz r.99.
Řekl bych homokinetický klouby.. Já je vysypal skoro úplně a měl jsem oba dva v háji. Jestli jsi z Brna, tak se někdy zastav a mrknem na to ;)
Martin Berka
Příspěvky: 18
Registrován: pon led 08, 2007 21:29

Příspěvek od Martin Berka »

Díky za rychlou odpověď, asi to bude ono, dnes mi to říkal další člověk , jen by mne zajímalo, jak moc je to závažná závada(ten člověk říkal, že pokud to nebude klepat stále, zas až moc to nevadí) a kolik může stát výměna (hádám to opravit nepůjde...)
Jsem z Brna, Lesné, určitě bych uvítal kdyby ses na to mrknul (projel)
přijet někam můžu vždy po páté, po práci.
Martin.
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Homokineticke klby zvyknu skor buchat, nie "vrzgat", ako bolo popisovane o nieco vyssie. Deje sa to len pri rozbehoch auta. Pri rozbehoch smerom rovno sa to neozyva. Zacne to len pri uplne vytocenom rajde a casom sa to zhorsuje, takze zacne casom tlct aj pri menej vytocenych kolesach. Zaroven casom aj narasta sila tlcenia. Ak je napriklad zly h.k. na PP kolese, zacne buchotat aj vtedy, ked su kolesa otocene dolava. Sice slabsie, ale predsa. Ja som s tym tlkotom jazdil cca pol roka na jedno koleso, potom dalsich pol roka na druhom kolese, takze tie zvuky dost poznam. Zvuk je taky dunivy, ako keby sa po hrubsom zeleze buchalo gumovym kladivom. Zvuk sa samozrejme opakuje v zavislosti na rychlosti otacania kolesa a je silnejsi v zavislosti od prudkosti rozbehu auta. Moja skusenost - ak odide h.k. na jendom kolese, skor ci neskor sa ozve aj to druhe. Je to zrejme beznym opotrebenim a preto doporucujem vymenit obidva h.k. , nech je pokoj dalsich X rokov.
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Martin Berka píše:Díky za rychlou odpověď, asi to bude ono, dnes mi to říkal další člověk , jen by mne zajímalo, jak moc je to závažná závada(ten člověk říkal, že pokud to nebude klepat stále, zas až moc to nevadí) a kolik může stát výměna (hádám to opravit nepůjde...)
Jsem z Brna, Lesné, určitě bych uvítal kdyby ses na to mrknul (projel)
přijet někam můžu vždy po páté, po práci.
Martin.
Ahoj, já jezdil cca 1/2 roku s cvakajícíma kloubama a nic se nedělo, krom toho protivnýho cvakání. Jestli Ti to cvaká zatím slabě, jezdit můžeš, to se nic nestane, ale nesmí to dojít až do té fáze, kdy se uvnitř ten kloub smete úplně, pak se Ti bude jen točit poloosa a budeš stát na místě, jednou to určitě do té fáze dojde, pokud to nevyměníš. Jak bylo řečeno, vyměň rovnou oba dva, ušetříš si tím starosti. Já klouby kupoval v autokelly za cca 1.300,- za kus a jedná se vždy o sadu na jedno kolo, takže v jedné krabičce najdeš: Kloub, manžetu, grafitovou vazelínu a eska pásky na manžetu a novou matici kloubu.

Jinak já jsem z Líšně, tak se můžem někdy potkat ;)
Martin Berka
Příspěvky: 18
Registrován: pon led 08, 2007 21:29

Příspěvek od Martin Berka »

Díky moc za fundované odpovědi!
Asi to ještě chvíli vydržím a koupím oba dva ty klouby. JE evidentní, že to bude oan závada. Dělá to přesně to, co jste mi napsali. Mám známýho v servisu, co se mýmu Matýskovi věnuje, tak si asi koupím klouby sám a nechám si je tam namontovat. Hádám to vyjde levněji. Jinak v Auto Kelly jsem už kupoval kabely k válcům (překvapilu mě, že byly Made in USA) a maximální spokojenost.
Jinak počítám že do roka dojde i na brzdové kotouče, kope to při brždění jako blázen. A přitom díky tomu, že jsem už při koupi věděl, že je Mates na vlnění kotoučů háklivý, snažil jsem se brzit decentně. Smůla. Nepomohlo to.
Tak ještě jednou díky!
P.S. Kolegu z Líšně tím pádem nebudu otravovat, jsou to 100% ty klouby!
Martin
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Je to trochu odbočenie od témy,ale len veľmi nepatrné,ja som zas postrehol v rýchlostiach nad 90 km/h pri ubratí plynu taký vysoký zvuk,kvílivo-kňučavý,skoro ako diferák na Karose :lol: :lol: :lol: ,samozrejme nie až takou intenzitou,nepripisujem tomu,zatiaľ,veľký význam,laždé auto má svoje zvuky,aj charakteristické pazvuky,ale predsa len,chcem sa opýtať skúsenejších matízakarov,či sa s tým už stretli a ak to nie je bežný jav,kde pátrať po príčine a jej odstránení.
Ďakujem
P.S.
Je to možné,aby už bolo počuť diferák (hrušku) po 38.000 km ? Na trbošovi sa začal ozývať po 60.000,škodvky a wartburgy začali "spievať" tak po 75.000,ale niektoré vozy spieval od novoty,najmá kardanové ako moskviš,žiguli a o naklaďakoch a autobusoch s nápravou RÁBA ani nevravím.
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Mne sa to začalo tiež ozývať,ten pískavý až škrípavý zvuk pri potočneí volantom vpravo,ale chová sa to normálne. Treba to nejako riešiť,ak áno akým spôsobom,poraďte prosím.
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Tak veľmi jednoduchá pomoc,poradil mi to síce majiteľ renaulta,ale dobre.Ak sa nejedná o šelest pridŕhajucich brzodvých platničiek,čo je bežné na autách s diskovývmi brzadami,stretol som sa s tým od Škody 100 až po VW PASSAT,to pískanie až stonanie malo na mojom Matejovi oveľa prozaickejší dôvod.Stačilo nestiekať všetký gumové a prižové časti prednej nápravy silikonovým olejom a bolo po pískaní a vŕzgani... 8) 8) 8)
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“