brzdové doštičky

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
luky 218
Příspěvky: 15
Registrován: úte zář 22, 2009 20:00

brzdové doštičky

Příspěvek od luky 218 »

čaute nexiáci, v poslednej dobe mám problém s mojou nexiou....Lavé predné koleso mi strašne brzdí... pri zabrzdení sa mi doštičky neuvolnia a derie to. Cítim to hned ako vyradím rýchlost - auto začne ihned spomalovat... Skúšal som rozchodit a premazat valček. Chvílu bolo dobre,ale po dvoch dnoch znova. Dnes sa mi odtiaľ až dymilo...Chcem vymenit brzdové doštičky pretože vyzerajú dosť zle.ale zistil som že ten strmen bude asi treba najprv odmontovat celý a tak ich vytiahnut, alebo nie? pretože v knihe Jak na to je popísaný, úplne iný strmen kde sa to dá vybrat bez demontáže. čo by ste mi poradili bude potrebné vymenit aj strmen? Alebo môže to robit ak je zavzdušnená brzda? že ju nevráti? Poradte! ďakujem!
Reklama
 

Uživatelský avatar
JOMAT
Příspěvky: 345
Registrován: úte bře 03, 2009 19:55
Bydliště: Bratislava,SLOVENSKO

Re: brzdové doštičky

Příspěvek od JOMAT »

Mal som to isté.Mne sa roztopila puklica.Pomohlo iba vymeniť celé prasátko.Teda celé v čom sú platničky.Ja som bol na vrakovisku.Odmontoval som z jednej Nexie.A boli tam aj skoro nové platničky.A vyšlo ma to na 15,-eur.Čauko JOMAT.
Daewoo LEGANZA CDX 2.0L,r.v.1997(2002 SR),modrá metalíza,kožený interiér,aut.clima,hlinikove disky, Na úprave sa stále pracuje
Daewoo NEXIA,1.5 8V,r.v.98 ,zelenošedá metalíza(exla K.O.vrakovište)
,KAWASAKI 650 er6f.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“