porucha spalovania

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: porucha spalovania

Příspěvek od Krtek »

Mně to připadá spíš na EGR podle popisu. Ale neboj, ten se taky zaslepuje a dělá to taky PalikX -i Mně to pomohlo snad na dobro a po 6 letech trápění mam konečně skoro rok pokoj.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Reklama
 

Uživatelský avatar
jindrasourek
Příspěvky: 16
Registrován: čtv bře 11, 2010 21:27

Re: porucha spalovania

Příspěvek od jindrasourek »

Krtek píše:Mně to připadá spíš na EGR podle popisu. Ale neboj, ten se taky zaslepuje a dělá to taky PalikX -i Mně to pomohlo snad na dobro a po 6 letech trápění mam konečně skoro rok pokoj.
Bohužel, tohle u mě účinný nebylo..
bývalý majitel Lacetti 1,6 LPGi r.v.2005
Uživatelský avatar
Marous
Příspěvky: 32
Registrován: úte srp 17, 2010 19:26

Re: porucha spalovania

Příspěvek od Marous »

No koukám, že s tímhle autem se nudit nebudu :? ... a to sem měl na začátku takovou radost z konečně hezkýho auta za dobrou cenu(ojetina 2005 za sto tis.)... potřeboval bych někoho jako je palikx pro východní čechy...praha je dost z ruky :( ty kabely nebo cívka to teda bejt nemůžou?...jinak díky za rychlý reakce ;)
Uživatelský avatar
jindrasourek
Příspěvky: 16
Registrován: čtv bře 11, 2010 21:27

Re: porucha spalovania

Příspěvek od jindrasourek »

Marous píše:No koukám, že s tímhle autem se nudit nebudu :? ... a to sem měl na začátku takovou radost z konečně hezkýho auta za dobrou cenu(ojetina 2005 za sto tis.)... potřeboval bych někoho jako je palikx pro východní čechy...praha je dost z ruky :( ty kabely nebo cívka to teda bejt nemůžou?...jinak díky za rychlý reakce ;)
Ale jo, to víš, že můžou.. Je to taky to první s čim bych začal. Navíc, jestlis ho koupil nedávno tak svíčky bych stejně měnil tak jako tak. Kabely taky nestojí majlant a uděláš to před barákem na parkovišti. Pak taky vzduchovej filtr a taky vyhnat pavouky - točit motor aspoň pár minut v otáčkách před červenou oblastí. No ale.. nakonec stejně skončíš u palikxe. :-) Tak to holt je.
bývalý majitel Lacetti 1,6 LPGi r.v.2005
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: porucha spalovania

Příspěvek od Serpico »

No ale.. nakonec stejně skončíš u palikxe. Tak to holt je.

...je lepší rovnou začít u Pavla - palikxe, je to nejefektivnější - nejlevnější...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: porucha spalovania

Příspěvek od palikx »

no chyba spalovani -svicky je prvni dobra vec dalsi pak cistic vstriku a motoru a je dobry vedet co tam je za olej.
no a casto o tom kde je problem napovi mereni komprese valcu.pokud se nameri nekde vetsi rozdil je temer jasne ze je to na go hlavy.
ale cistic vstriku do benzinu muze taky pomoct.
a pokud nepomuze zadne cisteni je to spatny.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Marous
Příspěvky: 32
Registrován: úte srp 17, 2010 19:26

Re: porucha spalovania

Příspěvek od Marous »

Svíčky byly měněny už 2x, vstřiky a čištěny ale pomohlo zase jen asi na 500km. Olej je tam Castrol 10w40. Všechny filtry a náplně jsou nové (asi 5 měsíců). Už mám objednány nové kabely a čistič spal.systému od STP(nevím jak se přesně jmenuje), tak uvidíme jak dlouho to vydrží. Kolik si mám připravit na GO hlavy? Tím myslíš i výměnu ventilů? Jsem amatér a vím o tom houby, proto se takhle vyptávám :D dík
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: porucha spalovania

Příspěvek od pekrtek »

Marous píše:Svíčky byly měněny už 2x, vstřiky a čištěny ale pomohlo zase jen asi na 500km. Olej je tam Castrol 10w40. Všechny filtry a náplně jsou nové (asi 5 měsíců). Už mám objednány nové kabely a čistič spal.systému od STP(nevím jak se přesně jmenuje), tak uvidíme jak dlouho to vydrží. Kolik si mám připravit na GO hlavy? Tím myslíš i výměnu ventilů? Jsem amatér a vím o tom houby, proto se takhle vyptávám :D dík

Neměl by tam být olej 5w-30? Ten čistič STP jsem dával také. Zkus ale ten čistič, co uvádím výše. Je tam sice rozdíl v ceně (stojí kolem 500 Kč), ale zatím mám klid.
Uživatelský avatar
Marous
Příspěvky: 32
Registrován: úte srp 17, 2010 19:26

Re: porucha spalovania

Příspěvek od Marous »

Tohle by mělo být něco podobného http://www.axa-oleje.cz/stp-cistic-cele ... ove-motory a už to mám objednaný tak to zkusím a uvidíme. Tenhle olej dávali i v aut.servisu tak doufám, že vědí co dělají :D
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: porucha spalovania

Příspěvek od pekrtek »

Tenhle stříbrný STP jsem dával do Lanose a byl dobrý.
K oleji: mám model 2008 a tam je předepsán 5W-30. Je to v knížce na provoz.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: porucha spalovania

Příspěvek od Krtek »

Já nevim, ale já mam v servisce, návodě a všude předepsáno a 7 let tam leju 5w40. Dodnes neni se Soptíkem myslim sebemenší problém. Ačkoliv vana je kapku od oleje, mezi výměnama neubyde tak aby to bylo na měrce pozorovatelný.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: porucha spalovania

Příspěvek od pekrtek »

strana 276:

TABULKA KAPALIN
Položka Objem Klasifikace
Motorový olej
(Včetně olejového filtru)
Benzín 3,75 L Třída API SM (ILSAC GF-IV)
SAE 5W-30
Uživatelský avatar
Marous
Příspěvky: 32
Registrován: úte srp 17, 2010 19:26

Re: porucha spalovania

Příspěvek od Marous »

Může s tím ten olej souviset?jTak jsem se byl podívat a opravdu je v návodu k obsluze předepsán olej 5W30 ale jak říkám dávali ho tam v aut. servisu(Socar,servis Svitavy), takže když jsem to dával do servisu koupil jsem zase 10W40 podle ser. knihy. Zítra se snad zastavím pro nové kabely a uvidíme...
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: porucha spalovania

Příspěvek od pekrtek »

Domnívám se, že tyto oleje už mají menší obsah síry a to asi mohlo mít na to vliv. Mně se to ukázalo také potom, když mi při garančce nalili olej od nich. Od té doby zase nosím "svůj". Krtek píše, že dává stále 5W-40 a ten si myslím, že je také klasifikace SM. Občas jsem četl názor, jaký je rozdíl mezi 5W-30 a 5W-40. Na fóru oleje.cz jsou občas články a v jednom z nich jsem četl, že 5W-30 pomaleji "stárne". 40 by zase měla být odolnější v létě. V souhrnu se dá říct, že ani Krtek, ani já nemáme problémy, takže je jedno, jestli je to 30 nebo 40, ale myslím, že by to mělo být 5W a ne 10W. (Ten jsem dával kdysi do Racera).
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: porucha spalovania

Příspěvek od palikx »

no ten olej na to muze mit docela zasadni vliv.
no go hlavy nemusi se zarucene menit ventily zalezi jestli pujdou zabrousit.
neni to drahe 1000 je rovnani 600 tesneni hlavy 250 tesneni potrubi 300 simerinky vacek asi 600 simerinky ventilu a priblizne 2500 za praci a dopravu hlavy na rovnani.(ceny motoru 1,4 1,6 DOHC)sohc je levnejsi asi o 700
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“