klikovka a remenice

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
luky 218
Příspěvky: 15
Registrován: úte zář 22, 2009 20:00

klikovka a remenice

Příspěvek od luky 218 »

dúfam že aspon niekto sa nájde. Minule som bol v servise a tam si mechanik všimol že mi dosť hádže remenicou kľukového hriadeľa. Dal ju dole a zistil že je z vnútornej plochy trocha odratá a povedal mi že mi stačí vymenit za inú. Ale ked som tam dal inú (v super stave) čudujte sa svete nič sa nezmenilo a zdá sa mi že to robí ešte viac. Mám podozrenie že to može byť v tom ozubenom kolese(rozvodové) na ktorom je primontovaná táto remenica. ale skor by som povedal že to može byť aj ohnutý kľukový hriadeľ pretože to ozubené koleso (rozvodové) na ktorom je namontovaná remenica je namontované na konci klukového hriadeľa. alebo to je ložiskom v ktorom je klukový hriadel alebo rozvodmy???? poradte mi !
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: dobrí ľudia pomooooooooooooooooooooooooooooooooooooooožte!!!

Příspěvek od palikx »

no
ohnuta klikovka je temer nerealne jedine po velke rane kladivem
remenice rozvodu by mohla byt nejakym zpusobem poskozena ale doporucuju sendat remenici odpojit kabel od civky aby motor nechytil a startovat a pozorovat co dela.bude teoreticky videt jestli haze.
pokud bude dobra je tam nejak spatne nasazena remenice klinoveho remenu nebo jsi stejne poridil spatnou.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“