neprestavajuca chyba - vysoke otacky na volnobeh

Moderátor: Blue Lanos

Lucmar
Příspěvky: 8
Registrován: pát bře 13, 2009 20:48

neprestavajuca chyba - vysoke otacky na volnobeh

Příspěvek od Lucmar »

Zdravím všetkých a zároveň žiadam o radu. Mám na mojom Espere chybu, o ktorej sa v tomto fore už čato písalo. Sú tu vysoké otáčky okolo 2000, na volnobehu, pri uvolnení pedála plynu. Už to riešim niekolko mesiacov a stale nič nepomáha. Najviac ma dojalo to ze som zbytočne kúpil "Snímač otáčok na prevodovke", ktorí mi vyhodnotili v servise ako vadný. Už som vyskúšal všetko o čom sa pisalo práve tu a zatial žiadna zmena (čistenie vzduchovej klapky, krokovy motorček, výmena podtlakových hadičiek ...). Práve dnes som zistil, že chyba sa prejavuje ked brzdim motorom - rýchlosť je zaradená a uvolním pedál plynu. Vtom sa rozsvieti kontrolka a otáčky na volnobehu ostávajú okolo 2000. A ak jazdím tak že zakaždým, vyradím rýchlost, tak sa chyba neprejaví a otáčky padnú pekne pod 1000. Už naozaj neviem čo by tam mohlo byť. Ak niekto vie poradiť budem vdačný.
Reklama
 

Kruger !!!
Příspěvky: 284
Registrován: úte říj 05, 2004 21:13
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: neprestavajuca chyba

Příspěvek od Kruger !!! »

Mozna blbost, nevim jak to maj sice nexie ci espera nebo cokoliv, ale zkus se podivat, jestli nemas skripnutou nekde hadicku podtlaku pro posilovac brzd... nerikam, ze tam je :-) Ale neco podobneho se mi stalo na 135 :-) Tak me nekamenujte... Rovnez muzes zkusit ten posilovac deaktivovat odpojenim hadicky, a chvili pojezdit, ale bacha nebude ti to brzdit :-)
Good luck :-)
Nexia 1.5 SOHC 55kW 3dv HB; Highway yellow; rv. 1997, alarm, central, airbag. A na zaver mala tresnika: baterie DELCOR rv 10/96
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: neprestavajuca chyba

Příspěvek od palikx »

kdyz se rozsviti kontrolka motoru tak co to ukaze za chybu?
chce to videt aktualni hodnoty motoru v dobe kdy se to stane.
rychlostni senzor to mohl delat ale ten by napsal chybu.
tohle by mohlo byt MAP senzorem ten ma vliv na podtlak nejvetsi.
pripadne tesneni pod sanim.vsecky hadicky jsi kontroloval pripadne menil tak tim to asi nebude.
krokovy motorek je novy?nebo cisteny.egr ventil tam mas?
takhle na dalku nevim takovy to problem vidim poprve.tu diagnostiku to chce jinak to nema cenu neco resit.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Lucmar
Příspěvky: 8
Registrován: pát bře 13, 2009 20:48

Re: neprestavajuca chyba

Příspěvek od Lucmar »

Dík za radu, ale práve ma diagnostike mi zistili vadný snímač otácok, nič viac. Ked som s o tom bavil s chalanom co mi to menil, tak ten povedal hned že tým snímačom to nebude. Krokový motorcek som len čistil, ale zaujímalo by ma, že ci na to nemá vpliv tá druhá el. súčiastka, ktorá je na druhej strane vzduch. klapky. Pravdepodobne to sníma polohu klapky. A ešte to že pri chybe sa prepne chod motora na núdzový, zaujímalo by ma ci tie vysoké otáčky súvisia s tou chybou, alebo je to len reakcia na núdzový režim. Vieš v tom prípade by chyba mohla súvisiet s úplne inou príčinou, než sú otáčky.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: neprestavajuca chyba

Příspěvek od ppp »

ako napisal palix to che vidiet hodnoty vsetkych senzorov v okamihu ked sa to stane. Ist do servisu s tym ze tam napoja diagnostiku na stojace auto to nema vyznam, to mozes rovno ist do toho servisu dat im 500 (to akoze za zbytocnu diagnostiku) a povedat ze nech ti vymenia co im napadne, ze to zacvakas :).
Ono kontrolka sa moze rozsvietit z milion dovodov, ale vzdy ked sa rozsvieti, tak si mozes sam vyblikat chybu, to vsak o skutocnej pricine nemusi nic hovorit, aj ked to moze byt voditko. Co sa tyka map a mat senzoru, tak tie su RJ vyuzivane len ked nefunguje uspokojivo lambda, teda ked je kratko po starte studena alebo ked pri niektorom z rezimov prace motora, teda najma volnobehu, dokaze ochladnut, kedze nie je vyhrievana elektricky. A kedze popisujes pave volnobeh alebo nuteny volnobeh cize brzdenie motorom, mohlo by ist o jeden z tychto senzorov. Ale aj o milion dalsich veci :) Bez diagnostiky objavis chybu len stastnou nahodou.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: neprestavajuca chyba

Příspěvek od palikx »

jestli tam je chyba senzoru rychlosti tak neco kolem nej to byt musi.vysoke otacky by nemely mit na nouzovy rezim vliv ale mozne je vsecko.to by chtelo videt jake jsou pozadovane otacky motoru v tu chvili a co dela krokac.
snima polohy klapky by to byt mohl taky.ale tyhle veci se tezko zjistuji pokud si je nemutes jen pujcit.ja ho mam doma novy.
urcite by to ale chtelo videt hodnoty MAP senzoru-tyto hodnoty jsou nepostradatelme pro beh motoru.
vadna lambda -napsala by chybu necinnosti nebo by to bylo videt na aktualnih hodnotach.
tezko rict.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Lucmar
Příspěvky: 8
Registrován: pát bře 13, 2009 20:48

Re: neprestavajuca chyba

Příspěvek od Lucmar »

Tie hodnoty z MAP senzoru mi môžu zistit len na diagnostike? Podla vás by sa chyba mala odhalit najlepšie pri pripojení na počítači počas jazdy v momente, keď sa rozsvieti kontrolka signalizujúca chybu? Keď som auto priviezol do servisu tak chceli aby uz kontrolka svietila, tak mi to poradil ten servisák. Že len vtedy vedia presne určit príčinu vady. Neviem presne či to skúšal počas jazdy.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: neprestavajuca chyba

Příspěvek od palikx »

no pokud ti chyba svitila a stejne na to neprisli tak je to k nicemu.
musi se jet s autem a ve chvili kdy se rozsviti se da snad na neco prijit.
takze bych to zkusil tak.
hodnoty mapu opravdu jen na diagnostice.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Lucmar
Příspěvky: 8
Registrován: pát bře 13, 2009 20:48

Re: neprestavajuca chyba

Příspěvek od Lucmar »

Dik za radu, budem to musiet predsa len zaniest znovu do servisu, ale aspoň mu poradím aby to vyskúšal počas jazdy. Až budem vedieť viac o chybe, dám vedieť. Zatial sa majte a díky.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: neprestavajuca chyba

Příspěvek od -peha- »

Skús čítať tady sú tam dáke rady a na konci je aj taká ktorá by ani mna nenapadla :D
stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Re: neprestavajuca chyba

Příspěvek od stefan »

Už rok sa borím problémom s vysokými otáčkami pri studenom motore
- 1300 - 1600 ot/min. Pri teplom motore je všetko OK. Pred tým mi to nerobilo.
Cez celý rok som neprišiel na to čo to môže spôsobovať. Keďže to nemá badateľný
vplyv na spotrebu a celkovú prevádzku, začínam si už na to aj zvykať.
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: neprestavajuca chyba

Příspěvek od palikx »

u studeneho motoru jsou ale vzdy vyssi.jde o teplotu.taky zalezi za jak dlouho klesnou.a jestli postupne nebo najednou.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Re: neprestavajuca chyba

Příspěvek od stefan »

Ale nie 2400 na chvíľu (2s) po naštartovaní a potom 1500. Keď nechám motor na
voľnobehu dlhšiu dobu (1min) postupne klesne na 850.
Pri zohriatom motore (5 min jazdy) už to ide OK.
Ako vravím prvej mi to nerobilo, hneď po naštartovní studeného motora
otáčky klesli na 900.
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: neprestavajuca chyba

Příspěvek od palikx »

tak je pridreny krokovy motorek a pomalu nabiha.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
vladimir fodor
Příspěvky: 275
Registrován: ned led 27, 2008 11:04
Bydliště: Selce pri BB

Re: neprestavajuca chyba

Příspěvek od vladimir fodor »

Podla mňa nemaš žiadnu chybu,len Ti začal normálne pracovať sitič,aspoň podla toho čo si popísal.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“