Lanos - spotreba 5,6 l

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Ale v Croatii si emkas furt stezoval na ten ich nekvalitny benal :lol: ze mu to snim netahne ako z V-powerom :D
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Roody
Příspěvky: 40
Registrován: pát črc 13, 2007 00:18
Bydliště: Dolní Suchá

Re: Lanos - spotreba 5,6 l

Příspěvek od Roody »

Tak to je celkem haluz... i když - já mam dlouhodobou 7,5 a to jezdim po dálnici 140 a tak třetinu projezdim přímo po Brně. Ale 5,6? To asi byly dobré povětrnostní podmínky, ne? :D[/quote]

Nevím co se ti nelíbí. Nedávno jsem jel do Prahy a na vzdálenosti 496 km jsem spotřeboval 25,06l benzinu, tak si to spočítej.

Lanos 1,5 najeto 114000km.
Roody
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

To ale si mel tak max 90km/h nebo polovina byla na lane neee... :lol: :lol: :lol:
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
madx
Příspěvky: 4
Registrován: stř srp 03, 2005 18:07
Bydliště: Halenkov

spotřeba

Příspěvek od madx »

Pánové mám 1,6 Lanos od roku 2002 a jezdím do práce 35km tam a 35km zpět a spotřebu mám tak 6 až 6,5l.A to jezdím ze Vsetína do Vizovic takže žádná rovina ale pěkné kopce!
Ve městě to určitě bude víc ale mimo město No Problem.
Lanos 1.6 16V HB ´99 /Pioneer 7700MP+Magnat,KYB Excel G,Bridgestone Turanza ER300
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od Petr S. »

madx píše:Pánové mám 1,6 Lanos od roku 2002 a jezdím do práce 35km tam a 35km zpět a spotřebu mám tak 6 až 6,5l.A to jezdím ze Vsetína do Vizovic takže žádná rovina ale pěkné kopce!
Ve městě to určitě bude víc ale mimo město No Problem.
Já mám Nexii 1.5 8ventil a mimo město se není problém dostat na 6 litrů,ale po Praze se zase nedostanu pod 7.5.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peco »

ja ked jazdim pracovne tak aj pod 10 je problem. :oops: :oops: :oops:

vela kratkych trati.



ale je pravda ze BA- SPLIT(chorv.) -BA =2000 km 3 ludia plny kufor, dialnice 150kmh +klima tak okolo 8l/100km inak sa dalo aj 7.

a cez madarsko mimo dialnicu aj 6l/100 lebo cely cas v noci 100kmh :lol:
Uživatelský avatar
n3oklan
Příspěvky: 423
Registrován: pon dub 10, 2006 23:41
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Lanos - spotreba 5,6 l

Příspěvek od n3oklan »

Roody píše: Nevím co se ti nelíbí. Nedávno jsem jel do Prahy a na vzdálenosti 496 km jsem spotřeboval 25,06l benzinu, tak si to spočítej.
Lanos 1,5 najeto 114000km.
Jsem na tom obdobne... 17,01l a ujeto 280km... sice jsem se modlil, abych dojel na benzinku... takze na takovou spotrebu neni problem se dostat... upozornuju, ze jsem jel s nalozenym autem (3 spolujezdci). lehka noha na plynu, rychlost 100-110km/h (vic v tomhle pocasi bezpecny neni)...
UPDATE - Škoda Octavia TOUR 1.9 TDi-PD
Ještěrka ][. aka "baby-jaguar" má najeto poctivých 138 tKm (k mání) a Ješterka I. je definitivně po smrti... R.I.P holka... :(
Jezdím s TomTom GO730 a Prestigio MultiPhone 4500T DUO.
Uživatelský avatar
Darrio
Příspěvky: 137
Registrován: ned čer 25, 2006 12:28
Bydliště: Košice

Re: Lanos - spotreba 5,6 l

Příspěvek od Darrio »

n3oklan píše:Jsem na tom obdobne... 17,01l a ujeto 280km... sice jsem se modlil, abych dojel na benzinku... takze na takovou spotrebu neni problem se dostat... upozornuju, ze jsem jel s nalozenym autem (3 spolujezdci). lehka noha na plynu, rychlost 100-110km/h (vic v tomhle pocasi bezpecny neni)...
Tak toto je uz asi extrem...to tu snad este ani nikto nemal taku spotrebu. Taku spotrebu si viem predstavit len keby si siel stale do kopca na 3-4ke. :lol: :lol: :lol:
Daewoo Lanos 1,5 S, 14"CMS 185/60 R14 Barum Bravuris, CD/MP3 Panasonic, centrál, alarm, tlmiče Monroe Reflex
Uživatelský avatar
krowman
Příspěvky: 252
Registrován: pon lis 27, 2006 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lanos - spotreba 5,6 l

Příspěvek od krowman »

lanosaci, tak at pocitam jak pocitam spotreba je 8-9l a to se me zda docela hodne na motor 1.5, kdesi sem cetl, ze to hodne ovlivni lambda sonda, ktera ma zivotnost tak 100.000km a na mym lanosu je uz 130.000km. co jeste ma vliv na spotrebu krome stylu jizdy?
Daewoo Lanos, tudor HB, 1.5, ´97
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

teplota motoru kvalita paliva nalozeni auta a stav motoru stav ridici jednotky(BLOK UCENI )pneumatiky a rychlost.
po vymazani bloku uceni z jednotky se u me po 1200 km spotreba snizila o 1,5 l na soucasnou spotrebu 8,4l Plynu na 100km-nubi kombi 1,6
tak snad si z toho vyberes co zkontrolovat a pripadne regulovat pro snizeni spotreby.
to jezdeni do prace 35 km kopcovitym terenem je idealni pro nizkou spotrebu.jelikoz do kopce sice slapes vic na plyn ale z kopce to nezere nic (pokud nevyhazujes rychlost)takze je to ve vysledku lepsi nez po rovine.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
krowman
Příspěvky: 252
Registrován: pon lis 27, 2006 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krowman »

palikx píše:teplota motoru kvalita paliva nalozeni auta a stav motoru stav ridici jednotky(BLOK UCENI )pneumatiky a rychlost.
po vymazani bloku uceni z jednotky se u me po 1200 km spotreba snizila o 1,5 l na soucasnou spotrebu 8,4l Plynu na 100km-nubi kombi 1,6
tak snad si z toho vyberes co zkontrolovat a pripadne regulovat pro snizeni spotreby.
to jezdeni do prace 35 km kopcovitym terenem je idealni pro nizkou spotrebu.jelikoz do kopce sice slapes vic na plyn ale z kopce to nezere nic (pokud nevyhazujes rychlost)takze je to ve vysledku lepsi nez po rovine.
takze pri jizde z kopca tam mam nechat rychlost??? to sem nevedel :) ale neco to zrat musi, kdyz jede motor :lol: a co je to BLOK UCENI? a jak se maze?
Daewoo Lanos, tudor HB, 1.5, ´97
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

praveze to nezere (nemalo by), je rozdiel ci mas stary karburator v skodovke alebo elektornicky riadene vstrekovanie a kedze je to elektronika, tak sa to da vypnut a prave tak je to urobene ze sa to vypne, ale musis mat teda zaradenu rychlost a otacky nesmu klesnut pod cca 1800 alebo tak nejak. bolo to tu na fore rozoberane asi uz 300x.
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

jasne presne jak napsal mrk otacky nad 1800 a rychlost.v te dobe je davka paliva 0.
blok uceni je vlastnost jednotky prizpusobit se ridici.tedy podle toho jak motor vyuzivate jednotka prizpusobi styl zapalovani a hlavne davkovani paliva.takze pokud jezdite ostre a treba hodne nalozeni tak jednotka davkuje vic aby auto jelo podle vasich pozadavku.pokud jezdite klidne a plynule jednotka lehce ochudi smes.vyskledek rozdil treba 2 litry na 100 km .hodnoty se v jednotce upravuji samy ale je to dlouhodoba velicina.
jedine co lze v podstate zresetovat tuto hodnotu na zaklad z vyroby a zacit od 0.resetuje se pouze diagnostikou,a mozna dlouhym odpojenim baterky(to ale nemam potvrzene)
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
krowman
Příspěvky: 252
Registrován: pon lis 27, 2006 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krowman »

palikx píše:jasne presne jak napsal mrk otacky nad 1800 a rychlost.v te dobe je davka paliva 0.
blok uceni je vlastnost jednotky prizpusobit se ridici.tedy podle toho jak motor vyuzivate jednotka prizpusobi styl zapalovani a hlavne davkovani paliva.takze pokud jezdite ostre a treba hodne nalozeni tak jednotka davkuje vic aby auto jelo podle vasich pozadavku.pokud jezdite klidne a plynule jednotka lehce ochudi smes.vyskledek rozdil treba 2 litry na 100 km .hodnoty se v jednotce upravuji samy ale je to dlouhodoba velicina.
jedine co lze v podstate zresetovat tuto hodnotu na zaklad z vyroby a zacit od 0.resetuje se pouze diagnostikou,a mozna dlouhym odpojenim baterky(to ale nemam potvrzene)
jo takhle, tak to si asi budu davat pozor a nebudu jezdit tech 150km/h na 4ku :D to je skoda ze je to tak rozezrany, karbec ti otevira tak jak na to zrovna slapes, to by chtelo aby si ta jednotka nic nepamatovala, takhle to tam je zapsany a zere to jak prase, zatim nenajedu na plnou vic jak 550 a to je spotreba 8,7/100km
Daewoo Lanos, tudor HB, 1.5, ´97
Uživatelský avatar
n3oklan
Příspěvky: 423
Registrován: pon dub 10, 2006 23:41
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Lanos - spotreba 5,6 l

Příspěvek od n3oklan »

Darrio píše: Tak toto je uz asi extrem...to tu snad este ani nikto nemal taku spotrebu. Taku spotrebu si viem predstavit len keby si siel stale do kopca na 3-4ke. :lol: :lol: :lol:
No, jezdim na 3-4-5, 1-2 maximalne pri popojizdeni ve meste....
UPDATE - Škoda Octavia TOUR 1.9 TDi-PD
Ještěrka ][. aka "baby-jaguar" má najeto poctivých 138 tKm (k mání) a Ješterka I. je definitivně po smrti... R.I.P holka... :(
Jezdím s TomTom GO730 a Prestigio MultiPhone 4500T DUO.
Odpovědět

Zpět na „LANOS“