Centrál

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
DODO 126
Příspěvky: 5
Registrován: ned led 21, 2007 17:58
Bydliště: Praha

Centrál

Příspěvek od DODO 126 »

Ahoj ! Jsem čerstvý majitel Matize a protože se jedná o vozidlo v základní výbavě, chtěl jsem ho doplnit o centrální zamykání a zde jsem narazil.
Právě jsem ho přivezl z dílny s verdiktem, že do Matize nelze dodatečně namontovat univerzální centrál z důvodu nedostatečného místa v zadních dveří.
Má někdo zkušenost s dodatečnou montáží ?
Nedošlo k nějakým konstrukčním zmněnám na zadních dveřích ( jedná se o Chevrolet Matiz r.v. 2005 ) ?
Lze někde koupit originál centrální zamykání ( na internetu jsem nic nenašel ) ?
Zná někdo nějakou dílnu v Praze kde si stím poradí ?
Dík za odpovědi.
Reklama
 

Vojta

Příspěvek od Vojta »

Doplň si NICK o bydliště.
V Polsku centrály montují naprosto normálně do kdejakého Matíze. Rozdíl u dveří není žádný.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

taky mi prijde divne, ze by se to tam neveslo. Mam central na klic a kamarad mi to ted bude predelavat na DO. Zadny problem v tom neni.
keszi
Příspěvky: 205
Registrován: úte led 03, 2006 08:50
Bydliště: Moldava nad Bodvou,okr.Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od keszi »

Nezdá sa mi, že by to nešlo. Ved aj v starších modeloch je a zadné dvere sú rovnaké, aspoň si myslím Ja mám rok výroby 1999 a ešte dodatočne mi montovali centrál aj s alarmom na DO.
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

V dílně ti buďto lhali, nebo jsou totálně leví. Jdi jinam.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
J.Bad
Příspěvky: 738
Registrován: ned črc 16, 2006 22:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál

Příspěvek od J.Bad »

Zná někdo nějakou dílnu v Praze kde si stím poradí ?
Dík za odpovědi.[/quote]

Zkus to v Autotop centrum s.r.o. je to Koněvova 35 Praha 3 - telefon 222 581 781.Jsou tam vcelku šikovný a rychlý.Dělaj tam skoro vše o elektrice a mechanice - montovali mi Defend lock a radio.Kontakt přímo na technika:p.Pachta 603 806 798 - dá se s ním vcelku dobře domluvit a dokonce to udělá bez papírů - což je úspora cca 20%,ale záleží na dohodě.Zkus mu zavolat a říct problém,ale myslím si že pro něj není nic problém - mají tam docela plno tak je nutné se objednat.Normálně Matiz z výroby s originál centrálem tak funguje pouze přes klíček řidiče - u spolujezdce chybí motorek - asi hodně šetřili.Na kolik tě Chevy vyšel z roku 2005?
Matizek modrej - jak jinak 5/2003 najeto 120 000 defend lock,radio Pioneer 2x airbag,posilovač,ABS,tónovaný skla,elektrika,central a navíc od 8/2010 čipnuté na 51KW!! - člen Matiz clubu č.27
zabijec
Příspěvky: 474
Registrován: stř zář 01, 2004 07:26
Bydliště: Milevsko

Příspěvek od zabijec »

Na tohle už jsem se koukal, klasický univezál motorek se do zadních dveří nevejde na obvyklé místo montáže, tedy někam pod zámek, ale nechá se dát na táhlo, které vede od ,,zastrkovacího čudlu" k zámku.
Už bez Matesa
Tony M
Příspěvky: 61
Registrován: pát pro 29, 2006 01:07
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Tony M »

Mal som Matiz II GM - Daewoo, vyrobený v november 2003 v základnej výbave. V Bratislave vo firme MG autopríslušenstvo mi centrál dodali bez problémov. Určite to nebol originál, pretože mal snímač na oboch stranách. Mal som ho iba na kľúč, alarm som nemal. V Daewoo (predajca Opel) za centrál zaspievali 10 litrov, v MG autopríslušenstvo stačila päťka.

Takže od danej dieľne na hony preč, ešte by niečo pokazili,,,
Chevrolet Spark 0.8 , pred tým Daewoo Matiz 0,8 S
DODO 126
Příspěvky: 5
Registrován: ned led 21, 2007 17:58
Bydliště: Praha

Příspěvek od DODO 126 »

Dík za tipy,těší mne, že to není beznadějný, nevzdám to a zkusím to jine.
Naposledy upravil(a) DODO 126 dne pát kvě 04, 2007 18:58, celkem upraveno 1 x.
DODO 126
Příspěvky: 5
Registrován: ned led 21, 2007 17:58
Bydliště: Praha

Re: Centrál

Příspěvek od DODO 126 »

Na kolik tě Chevy vyšel z roku 2005?[/quote]
125000 kč, najeto 27000km, 4x zimáky na diskách, ofuky na okna, jinak nic.
Bruce
Příspěvky: 5
Registrován: pát pro 22, 2006 14:05
Bydliště: Praha

Centrál

Příspěvek od Bruce »

Nazdárek všem,

centrál do matize jsem montoval před týdnem a vše šlo ok, český návod na montáž součástí.
Na stránce www.9000.cz je centrál přímo do matize celá sada bez vrtání cca 2000Kč.
Kamarád to také kupoval tam a oba jsme narazili na stejný problém co se týče jednoho ovládacího předního serva. Má nějaký vadný koncáček nebo co a když chcete zamknout klíčem, tak se zamknou jen jedny dveře. Na dálkáč zase zamknete a hned se to odemkne díky vadnému servu. Z hlavní svorkovnice co jde do ovládací jednotky se vytáhnou bílý a hnědý kablík a necháte je zatím volně a dálkáč začne fungovat. Až vám pošlou servo dobré, kablíky tam vraťte a vše by mělo být ok.
Kamarádovi poslali servo jiné a vše je ok, já na něj zatím čekám. Jestli budete sadu kupovat tam, doporučuji na ně zatlačit, aby překkontrolovali obě přední řídící serva jinak budete čekat jako já, až se uráčí poslat další na výměnu.

Zatím čus a hodně šťastných chvil s matizem přeje David
Učíme se celý život.
Uživatelský avatar
PAMA
Příspěvky: 203
Registrován: ned lis 06, 2005 17:23
Bydliště: Trencin
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál

Příspěvek od PAMA »

DODO 126 píše:Ahoj ! Jsem čerstvý majitel Matize a protože se jedná o vozidlo v základní výbavě, chtěl jsem ho doplnit o centrální zamykání a zde jsem narazil.
Právě jsem ho přivezl z dílny s verdiktem, že do Matize nelze dodatečně namontovat univerzální centrál z důvodu nedostatečného místa v zadních dveří.
Má někdo zkušenost s dodatečnou montáží ?
Nedošlo k nějakým konstrukčním zmněnám na zadních dveřích ( jedná se o Chevrolet Matiz r.v. 2005 ) ?
Lze někde koupit originál centrální zamykání ( na internetu jsem nic nenašel ) ?
Zná někdo nějakou dílnu v Praze kde si stím poradí ?
Dík za odpovědi.
Ahoj pred tyzdnom som ho montoval a v pohode aj na zadne dvere.Prave som tie foto vymazal ako su spravene zadne dvere.Na zraze ti poviem alebo aj ukazem.Stalo ma 900sk
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“