Radicka v haji

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
h4wk3y
Příspěvky: 7
Registrován: čtv bře 01, 2007 17:52

Radicka v haji

Příspěvek od h4wk3y »

dobry den,
moc Vas prosim o rychlou radu, co muze byt v haji... dnes jsem si od mami, ktera s matiskem jezdi denne do prace, matiska pujcil...
vzdycky bylo radeni horsi... ale to je jak tak kokam bezne...

ale ted k problemu: pri rozjezdu jsem za matiska hodne vzal dost ho roztahnul na jednicku a sup tam dvojaka... v tu chvili poustim spojku... najednou slysim zuby v prevodovce, tak jsem ihned vyslapnul a koukam, co se deje... stalo se to, ze se radici paka uplne posunula smerem dozadu.... tedy rychlosti 1,3 a 5 (tyto jedine jdou monmentalne zaradit) se radi jakoby v poloze neutralu.... poloha neutralu je v poloze rychlost 2,4,a zpatecky... a ty ostatni jeste dozadejc uz zaradit nejdou, protoze zaridici paka uz nejde dat tak dozadu....

Prosim o radu, co muze byt v haji!!! mockrat dekuji!!!
Reklama
 

Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Jednoduchá odpověď. Lanovody a nebo něco v převodovce.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
h4wk3y
Příspěvky: 7
Registrován: čtv bře 01, 2007 17:52

Příspěvek od h4wk3y »

no prave me zajimalo, jestli s tim nekdo nema nejakou zkusenost...
radsi bych ty lanovody, jinak me mama zabije...
Uživatelský avatar
PAMA
Příspěvky: 203
Registrován: ned lis 06, 2005 17:23
Bydliště: Trencin
Kontaktovat uživatele:

Re: Radicka v haji

Příspěvek od PAMA »

Ja si myslim ze lanka od paky k prevodovke
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Pokud jsou lanka vytahaná, nebo přidřená, řazení jde čím dál tím hůř, až se může stát to, co tě potkalo. Možná nyní již s větším následkem. Zde ti žádná rada moc nepomůže. Já bych postupoval v prvé řadě výměnou lanovodů řazení. Tuším že stojí něco kolem 1000 Kč. Sežeň pomocníka a ať ti řadí, ty zvedni kapotu a mrkni jak chodí řadící vidlice s převodovky. Ale takové rady jsou k ničemu, pokud nemáš trochu zkušeností jak to pracuje. Ty lanka jsou velmi přesná na délku, nejde to seřizovat. jakmile se řadí a není cit, je to brzo v háji. Měli jsme služební Matíze a lanka odešla po 30000 km, protože s tím jezdil kde kdo.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
h4wk3y
Příspěvky: 7
Registrován: čtv bře 01, 2007 17:52

Příspěvek od h4wk3y »

no ja dam dokupy starou skodovku, ale matiska ne.. zitra jde do servisu, ale jen me tak zajimalo, na jakou sumu se mam pripravit....
je pravda, ze posledni dobou razeni chodilo cim dal hure... a kdyz jsem do toho sednul a trosku za to chtel vzit, tak jsem tomu asi pomohl....

a kdyby to byla prevodovka, opravuje se to, nebo se dava nova? a kolik tak muze stat prevodovka?
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Odešly Ti nejspíš táhla...jóó, když holt někdo drží šaltrpáku jak panna vocas, tak se pak není ani čemu divit :roll: :lol: Každopádně Tě fakt nechápu...

Jinak pokud se ptáš na cenu nové převodovky, nachystej si aspoň 10.000,-
h4wk3y
Příspěvky: 7
Registrován: čtv bře 01, 2007 17:52

Příspěvek od h4wk3y »

jo a co nechapes?

btw: v servise rekli, ze je to jen nekde nejaky plisek...vyrizuje to mama, ale az to privezem, tak napisu, co to bylo...
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

h4wk3y píše:jo a co nechapes?

btw: v servise rekli, ze je to jen nekde nejaky plisek...vyrizuje to mama, ale az to privezem, tak napisu, co to bylo...
Nechápu, že když vidíš, že to jde blbě, tak to ještě rveš jak koňa.. :roll:
Martin Berka
Příspěvky: 18
Registrován: pon led 08, 2007 21:29

Příspěvek od Martin Berka »

Tak přesně to co popisuješ ,to udělal Matýsek kolegyni v práci. A museli ji vyměnit ty "lanka" co vedou od šaltrpáky, nejsem odborník, ale že by to byly lanovody?? Jeden z nich měl prasklý ukončení, či co. Výměna v servisu 2200.- za materiál + 1000 práce. Zabalili jí ty poškozený sebou, tak snad jí nekecali...
Martin.
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Jsou to lanovody, protože jsou lanka uložený v bowdenu.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

Robert píše:Odešly Ti nejspíš táhla...jóó, když holt někdo drží šaltrpáku jak panna vocas, tak se pak není ani čemu divit :roll: :lol: Každopádně Tě fakt nechápu...

Jinak pokud se ptáš na cenu nové převodovky, nachystej si aspoň 10.000,-
cena NOVE prevodovky??? 10tacu??? no to leda fakt hooodne horky zbozi :lol:

cenikova na 98 byla tusim 70 ;), za deset poridis na tyhle rychlosti jen synchrony ...

btw: vidim to na lanka - nicmene servis si to stejnak imho necha a pro sichr prevodovku checkne, takze pulit a cena za rozebrani, smontovani a postelovani - muj tip je tak ca 5
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

jakub píše:
Robert píše:Odešly Ti nejspíš táhla...jóó, když holt někdo drží šaltrpáku jak panna vocas, tak se pak není ani čemu divit :roll: :lol: Každopádně Tě fakt nechápu...

Jinak pokud se ptáš na cenu nové převodovky, nachystej si aspoň 10.000,-
cena NOVE prevodovky??? 10tacu??? no to leda fakt hooodne horky zbozi :lol:

cenikova na 98 byla tusim 70 ;), za deset poridis na tyhle rychlosti jen synchrony ...

btw: vidim to na lanka - nicmene servis si to stejnak imho necha a pro sichr prevodovku checkne, takze pulit a cena za rozebrani, smontovani a postelovani - muj tip je tak ca 5
Nechytej mně za slovíčka, sám dobře víš, že jsem neměl na mysli NOVOU, ale novou jako jinou, třeba z vrakáče
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“