Demontáž převodovky a oprava spojky

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 166
Registrován: čtv bře 22, 2007 06:51
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od Happy »

Lotos111 píše:dej vedet jak jsi dopadl :D
Ahoj matýzáci.Tak jsem se pustil s kolegou do té spojky.Jelikož jsem školník,akce nemohla probíhat nikde jinde než na školním dvoře.Hlavně z důvodu dobře vybavené dílny.Matýska jsme různým zvedáním a podkládáním zvedli asi o půl metru nad zem a šli na věc.Na rozborku jsem machr už z vojny,(horší je to se sborkou) takže asi za dvě hodinky byla převodovka na zemi.Překvapilo mně,jak lehce šly poloosy ven a že šly krásně povolit všechny šrouby,s výjimkou dvou šroubů které drží startér,tak to byl teda porod!Dostat tam ruce a navíc ještě něco na povolení...no nakonec se to podařilo.S hrůzou jsem zíral na starou spojku!!Ložisko se rozpadlo na části ,lamela byla sjetá na nýty,lanko se v bowdenu skoro nehýbalo a přítlačák už byl taky pěkně unavený.Naštěstí jsem koupil všechny díly v AutoKrči,tak jsme se pustili do sborky.Všechno šlo skoro hladce,až na nasazování převodovky(asi šest pokusů),pak to luplo a byla tam!Další problém byly už zmíněné šrouby u startéru.Další práce už šly docela snadno.Matýsek se domašlil,vyměnil jsem olej v převodovce a autíčko krásně jezdí a přede jak kočka.Ušetřilo se docela dost peněz,protože v autorizovaném Daewoo servisu mi řekli že se vlezu i s materiálem do 15000 Kč.A mně to stálo-lamela,přítlačák,ložisko a lanko 2700 Kč,kámošovi jsem za pomoc vnutil 1000 Kč,padlo 8 piv,4 řízky,chleba a sklinka okurek.Takže jsem moc rád,že se to povedlo a vám ještě jednou děkuji za cenné rady.Zatím čau.Happy
Reklama
 

Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Super Happy, tomu hovorim pracicka ! ;)
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
keszi
Příspěvky: 205
Registrován: úte led 03, 2006 08:50
Bydliště: Moldava nad Bodvou,okr.Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od keszi »

Gratulujem, nakoniec si ušporil a získal skúsenosť s výmenou spojky. A vieš že si šikulka.
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

Good :D :D
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“