Prievan v Matizkovi

Moderátor: Blue Lanos

Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Cau Ivos,

u mna na ten hluk sponad okien inak dost pomohli deflektory. A este som natlacil cierny silikon medzi deflektor a tesnenie zvonku.
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Reklama
 

Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 166
Registrován: čtv bře 22, 2007 06:51
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od Happy »

Ahoj.Až bude jednou soutěž o nejčilejšího vylepšovatele Matýzka na tomto fóru,tak to musí být určitě Rado77!!!
Doufám Rado77,že se nám někdy pochlubíš fotkama toho tvýho žihadla Matýzáckýho.Docela by mně to zajímalo.Hezký den.Happy :lol:
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Hehe, diki Happy :D Ono tie "vylepsovatka" ale moc nieje vidno, vsetko je schovane pod plastom, a vlastne ani nemam ziadnu upravu motora, interieru ci kasne... teda vlastne jednu viditelnu mam - sedy silikon zvonku vo vsetkych nepohyblivych spojoch karoserie = menej prievanu, ziadne zatekanie (mam strieborneho Matizka, takze ten silikon neposobi napadne, dokonca kozmeticky posobi kasna este "ladnejsie", ked tam teraz nevidno relativne siroke tmave licovania plechov). Len skoda, ze som sa celych 7 rokov auticku nevenoval, ako by si zasluzilo...tak aspon "na stare kolena" si vychutnam trochu luxusu pocas jazdy :) ....tedz az na ten podvozok :) Nieco z tych silikonovych uprav ale nafotim....a netreba sa toho bat, ten silikon ide lahko dole aj rukou, ak by bolo treba nejaky diel plechu vymontit...
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

A co takto zamerne vyrobit "prievan v Matizkovi" , a to takym stylom, ze by sa z veka kapoty odlepil ten predny pasik gumy, ktory "zaslepuje" privod vzduchu do nasavania? Ten pasik je nalepeny na lavej casti, vedla zamku kapoty. Sluzi zrejme na to, aby sa do sania nedostal bordel, prip. voda.....a co keby som na ten elipsovity bazmek nasavania proste iba natiahol pancuchu a gumu z veka kapoty odlepil? Teoreticky a hadam aj prakticky by sa dostaval vzduch lahsie do sania a auticku by sa tak "lahsie dychalo".....alebo je to hovadina?

Rado - na jednom z tvojich fotos som si vsimol, ze ty tam ten pas uz nemas..... Dobre som videl?
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
Rado
Příspěvky: 525
Registrován: pát led 21, 2005 16:28
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Rado »

jojo....som ho premiestnil na pravu stranu.....bordel ti zachiti filter ..toho sa nemusis bat...a ked uz takto modifikujes sanie tak mozes odstranit rovno aj taky zuzovaci lievik co ide z airboxu do hadice sania...to je tiez taka zbytocna prekazka :lol:
Matiz SE 99 zelena metla - stale sa na nom pracuje
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

No super! .... Predpokladam, ze myslis tu cast, ktora je vnutri dekla filtra...? Vid obrazok.... http://imajr.com/nasavanie_512583
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

To je pravda

Příspěvek od Vazoun »

Rado77 píše:No super! .... Predpokladam, ze myslis tu cast, ktora je vnutri dekla filtra...? Vid obrazok.... http://imajr.com/nasavanie_512583
---------------------------
Ano, jsem o tomto názoru - rovněž přesvědčen , kdo umí ten umí :lol:
zdravim " Rado 77 " a dej vědět co nového máš v merku a jaké vylepšení.
Zdraví " Vazoun " :lol: -i -i -i :PP:
----------------------
Člen Matiz clubu reg.čís. 20 :lol:
Matiz SE r.v.07/2002 - sv.zel.metlina U 38 - STK+Emise do 07/2008
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Caute Vazoun & Rado, dalsie vylepsenie - je to sice drobnost: vcera som v Matizkovi sedel v zadu a spozoroval som dalsi zdroj hlukov - neuverite ale je to ten plastovy trojuholnik, ktory je nalepeny (a to doslova len od vyroby nalepeny obojstrannou paskou !!!) na zadnych dverach! Nuz, bude treba tam nieco vystrihnut do vnutra ;)

Caute zatial
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
Rado
Příspěvky: 525
Registrován: pát led 21, 2005 16:28
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Rado »

Uz si niesom isty ci je to na strane airboxu alebo v hadici...ale ked to rozoberes tak to rychlo zbadas....zuzuje sa to tam do otvoru vo velkosti palca..no proste strasne :lol:

A ktym zadnym dveram....vobec neviem ktory trojuholnik myslis......taky cierny plast na konci okna?
Matiz SE 99 zelena metla - stale sa na nom pracuje
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Ano, ten kusok plastu na konci okna je to. Diki, na to nasavanie pozrem a zrezem to ;)
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Takze Mateja som prebehol dnes rano. Je celkovo sice teplejsie, takze sa motor skor zohrial, ale pozoroval som zlepsenie vykonu vo vyssich otackach, resp. auticko napr. na 4-ke rychlejsie dosiahlo 80-tku zo 60-tky. Este pretestujem poriadne...
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Takze jo, vo vyssich otackach je to lepsie. Tu je este jedno zlepsenicko prudenia vzduchu.

Original vnutro:
http://imajr.com/Airbox_old_531680

Prerobene vnutro:
http://imajr.com/Airbox_new_531682

A este cidlo teploty nasavaneho vzduchu....to len pre toho, kto ho este nevidel :)
http://imajr.com/Cidlo_teploty_vzduchu_531686
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

A dalsia "zavada" prievanu v interieri. Zima, teply motor, zohriaty uz pekne kuri (fukar mam na predne sklo) - ale : aspon u mna som si vsimol, ze ked dam ruku na sklo, konkretne do praveho dolneho rohu celneho skla u spolujazdca, spomedzi konca palubovky a samotneho celneho skla cez strbinu prudi studeny vzduch. Ak ale kurenie vypnem, prestane prudit aj studeny vzduch odtial. Bud mam netesnost vo ventilacnej sustave v oblasti ventilatora iba ja, alebo sa to deje vsetkym a prudi nam tadial do auta v zime aj sviezy ladovy vzduch. Ked zvysim otacky ventilatora, zosilnieva aj prud toho studeneho vzduchu cez tu strbinu medzi palubovkou a sklom. Prudenie studeneho vzduchu citit iba spolujazdcovym rohom, takze sa jedna o netesnost vent. sustavy. Skuste tam pichnut ruku aj vy, ked uz poriadne auto kuri, ci v tom rohu citite chladny vzduch.

Nazdaaaaaar
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Já jsem si vždycky myslel, že v Matýsku žádné topení není.Že si to tam posádka musí zadýchat! :P :P :P ;)
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“