Demontáž převodovky a oprava spojky

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 166
Registrován: čtv bře 22, 2007 06:51
Bydliště: Šumperk

Demontáž převodovky a oprava spojky

Příspěvek od Happy »

Ahoj matýzáci.Chtěl bych v sobotu s kámošem vyhodit převodovku a dát do spojky nové díly (ložisko,lamelu,přítlačák a lanko).Chtěl bych se proto zeptat někoho,kdo už má s tímto zkušenosti,jestli bude zapotřebí nějaké speciální nářadí a když jo,tak jaké.Myslím ty speciální pětihrany,hvězdicové nástrčáky,atd.Předem díky,Happy :(
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Pokud vím , tak specialita tam žádná není , ale připrav si velký očkový klíč na poloosy ( a pořádnou páku ). Nezapomeň přivázat motor ( nejlépe k háku na stropě garáže ).
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 166
Registrován: čtv bře 22, 2007 06:51
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od Happy »

Díky za radu.Happy :lol:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

dej vedet jak jsi dopadl :D
Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 166
Registrován: čtv bře 22, 2007 06:51
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od Happy »

Lotos111 píše:dej vedet jak jsi dopadl :D
Rozkaz!!!Happy :)
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

jj prevodouvek jsem se namenil ani nespocitam, jen taka otazka matiz ma lanko neni tam spojkovy valecek????

no a jestli nechceš vypoustet olej z prevodouky tak se priprav jeste ze to budes muset sundat z cepu aby si vyndal poloosu z jehlice, a sundavani z cepu hlavne z toho na rizeni je pekny orisek :D :D, JO !!!!BACHA!!!!! na to protizavazi co je na velky poloose moc do nej nebouchej, znam chlapka ktery si timto pomoh narvat zpet poloosu a pak mu to celi brnelo jako vibrator :lol: :lol:
nejlip by bylo kdyby si dostal jen jednu poloosu z jehlice a pak prevodouky pootocit a necim ji privazat stejne jako motor aby ti nespadla na hlavu :D :D
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Pri nasadzovaní novej lamely musíš lamelu vystrediť hriadelkou stačí aj z dreva,tu sa len jedná aby stvor v lamele bol v osi klukovky.
Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 166
Registrován: čtv bře 22, 2007 06:51
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od Happy »

Kluci moc díky,každá rada dobrá.Happy :D
Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 166
Registrován: čtv bře 22, 2007 06:51
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od Happy »

Slavek píše:jj prevodouvek jsem se namenil ani nespocitam, jen taka otazka matiz ma lanko neni tam spojkovy valecek????

no a jestli nechceš vypoustet olej z prevodouky tak se priprav jeste ze to budes muset sundat z cepu aby si vyndal poloosu z jehlice, a sundavani z cepu hlavne z toho na rizeni je pekny orisek :D :D, JO !!!!BACHA!!!!! na to protizavazi co je na velky poloose moc do nej nebouchej, znam chlapka ktery si timto pomoh narvat zpet poloosu a pak mu to celi brnelo jako vibrator :lol: :lol:
nejlip by bylo kdyby si dostal jen jednu poloosu z jehlice a pak prevodouky pootocit a necim ji privazat stejne jako motor aby ti nespadla na hlavu :D :D
Slávku prosímtě musí zůstat v převodovce nastrčená poloosa?Někde jsem slyšel že když se poloosy vyndají obě úplně,že se může vysypat diferák.Je to pravda,nebo si ze mně dělají prču? :cry:
Uživatelský avatar
Bergman
Příspěvky: 143
Registrován: čtv bře 23, 2006 18:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bergman »

dělají si s tebe srandu. Klidně to můžeš vyndat, převodovce se nic nestane. !"
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

dedo.miki píše:Pri nasadzovaní novej lamely musíš lamelu vystrediť hriadelkou stačí aj z dreva,tu sa len jedná aby stvor v lamele bol v osi klukovky.
Mám takovej dojem, že tohle se dělalo ještě u Škodovek
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

Happy :D :D :D kdo ti to rek ze se ti vysype :lol: :lol: , aby se ti vysypal misis prehodit rychlosti obracene :lol: :lol:
spis ti potece vsude po rukach olej :) :) , poloosa jde ven snadno, bacha na manzety az budes vyndavat, ja to vecinou delam ze mam takovy pacidlo na konci rozklepane a tim se zapru mezi prevodouku a poloosu a nemusi byt ani zadna sila jde to ven lehce
Jo jestli budes vyndavat poloosy z prevodouky tak by to chtelo pak nove simerinky vypadaj jako bouden z lanka a v nem tenky drat, muzes taky soupnout puvodni ale kdyz stoji par korun tak na co pokoused osud :D :D nevim kolik bude stat na daewoo ale na forda sem je bezne kupoval 86kč

hodne zdaru, nebojse toho je to docela prca 8) 8)
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no jde to udelat nic extra tam neni.matiz ma lanko to je jasne.s tim vysypanym diferakem to je asi tak.
temer urcite se to stane u favorita neveril jsem tomu ale je to tak.u daewa se nam to zatim nikdy nestali tak predpokladam ze se to nestane ani tobe.
to vystredeni lamely je hlavne proto aby jsi tam dostal zpet prevodovku kdyz nebude ve stredu umres pod autem.je to pak hooodne tezky.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 166
Registrován: čtv bře 22, 2007 06:51
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od Happy »

Díky,díky,díky na příštím srazu (letošní mi nevychází) máte u mně panáka nějaké dobroty.Happy :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 166
Registrován: čtv bře 22, 2007 06:51
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od Happy »

Hotovo!!!Operace se podařila,pacient přežil.Zítra napíšu více,jdu se ožrat štěstím.Happy
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“