Nepravidelný chod motoru

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Miza
Příspěvky: 56
Registrován: pon pro 11, 2006 21:49
Bydliště: Praha

Nepravidelný chod motoru

Příspěvek od Miza »

Ahoj všicí .. mám takovej problém, dneska ráno jsem jako vždy přitančil jak kytička ke svýmu Metalákovy a jako že vyrazím do práce. No a když jsem ,,nastartoval,, tak to bylo jako když to má každou chvíli chcípnout. No to samý bylo při rozjezdu ... při nízkejch otáčkách to škubalo, cukalo, nechtělo to jet. Tak sem zastavil, chcípnul motor, zase nastartoval (to už bylo lepší) ale cukalo to a skákalo to dál. No tak Vás snažně prosím o radu neb mám o něj strach. Servis je mi jasnej jenom že je víkend .. všude zavřeno a jezdit musim .. :oops: :?:
Daewoo Matiz 0,8 r.v. 2001 červený. 40 tkm.
Reklama
 

Uživatelský avatar
PAMA
Příspěvky: 203
Registrován: ned lis 06, 2005 17:23
Bydliště: Trencin
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepravidelný chod motoru

Příspěvek od PAMA »

Skus vycistit rozdelovac
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Z 99 % vlhkost víčka rozdělovače, zejména znečištěného na povrchu prachem, který navlhne, ale vlhkost může to být i uvnitř víčka. Jak radí PAMA, vše vyčistit a vysušit. Pokud se bude závada projevovat nadále, vyměnit všechny svíčkové kabely, zejména od cívky k rozdělovači.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Miza
Příspěvky: 56
Registrován: pon pro 11, 2006 21:49
Bydliště: Praha

Příspěvek od Miza »

Díky moc, jdu hned na to !! Snad tam těma svejma prackama neudělám víc škody než užitku :D
Daewoo Matiz 0,8 r.v. 2001 červený. 40 tkm.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no snad to bude jen vlhkost ale spis tipuju kabel od 2 valce.vetsinou po sendani ze svicky je cernej jak bota.ale uvidis.samo to muze byt ktery koliv kabel.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

palikx píše:no snad to bude jen vlhkost ale spis tipuju kabel od 2 valce.vetsinou po sendani ze svicky je cernej jak bota.ale uvidis.samo to muze byt ktery koliv kabel.
Mně to pro změnu dělal kabel od 3. válce, tak jsem tam hodil kabel z Mitsubishi, co jsem měl doma a pak jsem stejně asi za 4 měsíce musel koupit novou sadu za 219,- Kč :lol:
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Já jsem na mém Matízu vyměnil preventivně po asi 40000 km všechny svíčkové uhlíkové kabely a nahradil jsem svíčkovým kabelem, který má vodič s mědi. Jediné co pozoruji, že se mi zhoršil příjem rádia u slabších stanic.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Miza
Příspěvky: 56
Registrován: pon pro 11, 2006 21:49
Bydliště: Praha

Příspěvek od Miza »

Dneska sem se k tomu nedostal, ale hned ráno se na to podívám. Zkontroluju kabely a jestly najdu rozdělovač :D tak se podívám i do něj. Kdyby to byla vlhkost v rozdělovači ... co s tim ? Vysušit třeba fénem ? :) Čim se to děje a nemůže se to opakovat ??
Daewoo Matiz 0,8 r.v. 2001 červený. 40 tkm.
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Nejprve zkontroluj víčko rozdělovače, od kterého vedou kabely ke svíčkám. Pokud je víčko špinavé a zaprášené, stačí je řádně otřít do sucha hadrem, tak aby bylo čisté. Nic zatím nedomontuj. Po očištění zkus nastartovat a pokud běží motor dobře, byla závada odstraněna. Pokud běží motor stále nepravidelně, vem si nějakou rukavici a sundavej jednotlivě kabely ze svíček za chodu motoru. Pokud se po každém sundání změní chod motoru, je k tomuto válci kabel dobrý. Pokud se nezmění je vadný a je ho potřeba vyměnit. Po výměně kabelu se závada stále projevuje je tu možnost ještě vadné svíčky na tom samém válci, na kterém nebyla žádná změna v chodu motoru. Vyměň ji. Když po těchto úkonech stále běží motor nepravidelně, je nutné demontovat víčko rozdělovače, které může být vadné a nebo je uvnitř špína a vlhkost. Prohlédni v jakém stavu je vnitřek víčka, pokud jsou napálené kontakty, nebo má víčko mikroskopické trhlinky, je ho potřeba vyměnit i současně s palcem rozdělovače za nové. Přeji dobré pořizení.
A jedna dobrá rada. Protože budeš víčko rozdělovače teprve hledat, kde je na motoru umístěné, tak si řádně prohlédni před demontáží součástky a zapamatuj si to, případně napiš, ať to zpět složíš dobře. Předejdeš tak ke zbytečným nejasnostem a pochybností ze zpětnou montáží.

PS:
a označ si svíčkové kabely čísly jednotlivých válců, ať je zpátky dáš tam kam patří na víčku rozdělovače.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Miza
Příspěvky: 56
Registrován: pon pro 11, 2006 21:49
Bydliště: Praha

Příspěvek od Miza »

Díky, díky, díky ... to bylo vyčerpávající. Hned ráno na to jdu a podám hlášení :)
Daewoo Matiz 0,8 r.v. 2001 červený. 40 tkm.
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

A co poradíte mně? Studenej chytí normálně, pak i normálně jede (čím je větší zima, tím delší trasu) asi tak 1 km, pak začne cukat a přestane táhnout, a to trvá tak 5 - 7 km, než se úplně ohřeje, pak už jede normálně... Taky rozdělovač, kabely, nebo spíš nějaké čidlo?
Uživatelský avatar
Bergman
Příspěvky: 143
Registrován: čtv bře 23, 2006 18:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bergman »

To Docent:
nevhodné zapalovací svíčky
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

To by snad dělalo od začátku, kdy jsem tam ty svíčky dal... Je na nich cca 8.000 km.
Uživatelský avatar
Bergman
Příspěvky: 143
Registrován: čtv bře 23, 2006 18:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bergman »

Jako laik postupuji vylučovací metodou jednotlivých možných poruch a to co je způsobuje. Může to být opravdu jednotlivá svíčka. Já bych zkusil vyměnu všech , abych vyloučil tuto možnost závady. Další možností je to dát do servisu a máš pokoj, potom již jezdíš na pouhé případné reklamace, pokud závada přetrvává. Ale servis má jednu velikou výhodu. Je mu jedno kolik to stojí, protože to neplatí ze svého a musí vrátit vůz v pořádku a funkční.
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Už jsem objednaný na zítřek do Golc Caru... Rozebírat auto v tomhle počasí venku se mně moc nechce.
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“