Aveo a spotřeba

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od xwing »

saamm píše: Priemernu som tu neuvadzal, lebo ja spravidla jazdim iba v meste - pocas pracovneho tyzdna, alebo teda idem mimo mesto a vlastne cez mesta len prechadzam. Napr. tento vikend som na plnu nadrz spravil 50 km vo Zvolene, nasledne letisko Schwechat a takmer i spat do ZV, zial, uz v Nitre mi zacala (pri 450 km) blikat rezerva, takze som musel dotankovat. Ani nemam nervy to ratat, ale myslim, ze to bude okolo 8 l priemer. Ak teda 1,4 motor zerie tolkoto v meste, preco preboha ma uvedenu v technickom preukaze mestsku spotrebu 7.9 ????!!!
Ty po dialnici jazdis 130km/h ?
Lebo ak ano, tak sa tej spotrebe nedivim...
Mna sere najviac to, ze 1.2 ma spotrebu pri 130km/h ako ked idem s 1.4 100-110km/h
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
hemendex
Příspěvky: 131
Registrován: pon dub 06, 2009 12:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od hemendex »

xwing píše:
saamm píše: Priemernu som tu neuvadzal, lebo ja spravidla jazdim iba v meste - pocas pracovneho tyzdna, alebo teda idem mimo mesto a vlastne cez mesta len prechadzam. Napr. tento vikend som na plnu nadrz spravil 50 km vo Zvolene, nasledne letisko Schwechat a takmer i spat do ZV, zial, uz v Nitre mi zacala (pri 450 km) blikat rezerva, takze som musel dotankovat. Ani nemam nervy to ratat, ale myslim, ze to bude okolo 8 l priemer. Ak teda 1,4 motor zerie tolkoto v meste, preco preboha ma uvedenu v technickom preukaze mestsku spotrebu 7.9 ????!!!
Ty po dialnici jazdis 130km/h ?
Lebo ak ano, tak sa tej spotrebe nedivim...
Mna sere najviac to, ze 1.2 ma spotrebu pri 130km/h ako ked idem s 1.4 100-110km/h
Dialnice 110 km/h, niekedy sa teda zbadam, ze som zrychlil, ale vacsinou teda 110/3.000 ot. - dokonca vcera som siel pomalsie, lebo medzi NR a TT fukal silny vietor a vtedy ma strasne hadze a neviem ci si zazil aj ten neprijemny zvuk, ked vietor podfukuje blatniky...
Mna zase presviedcali, ze 1,4 ma nizsiu spotrebu ako 1,2, tak teraz neviem, ale je pravda, ze som uz dlho "neprebehol" motor na vysokych otackach - skor jazdim pod otackami...
1.4 SEDAN KOMFORT, r.v. 2008, KOVA BB (4/2009)
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od xwing »

hemendex píše:
xwing píše:
saamm píše: Priemernu som tu neuvadzal, lebo ja spravidla jazdim iba v meste - pocas pracovneho tyzdna, alebo teda idem mimo mesto a vlastne cez mesta len prechadzam. Napr. tento vikend som na plnu nadrz spravil 50 km vo Zvolene, nasledne letisko Schwechat a takmer i spat do ZV, zial, uz v Nitre mi zacala (pri 450 km) blikat rezerva, takze som musel dotankovat. Ani nemam nervy to ratat, ale myslim, ze to bude okolo 8 l priemer. Ak teda 1,4 motor zerie tolkoto v meste, preco preboha ma uvedenu v technickom preukaze mestsku spotrebu 7.9 ????!!!
Ty po dialnici jazdis 130km/h ?
Lebo ak ano, tak sa tej spotrebe nedivim...
Mna sere najviac to, ze 1.2 ma spotrebu pri 130km/h ako ked idem s 1.4 100-110km/h
Dialnice 110 km/h, niekedy sa teda zbadam, ze som zrychlil, ale vacsinou teda 110/3.000 ot. - dokonca vcera som siel pomalsie, lebo medzi NR a TT fukal silny vietor a vtedy ma strasne hadze a neviem ci si zazil aj ten neprijemny zvuk, ked vietor podfukuje blatniky...
Mna zase presviedcali, ze 1,4 ma nizsiu spotrebu ako 1,2, tak teraz neviem, ale je pravda, ze som uz dlho "neprebehol" motor na vysokych otackach - skor jazdim pod otackami...
Nejaky special zvuk som nezazil, ale mozno preto, ze mam hatchback :)
Ja tiez jazdim po dialnici 110km/h, iba raz ked som isiel na zraz do Manina som to valil z Bratislavy do Trencina 160km/h lebo som meskal, sme sa mali stretnut s Jarikom a este neviem s kym na pumpe a to mi scuclo teda stvrt nadrze :) Odvtedy mam respekt pred rychlou jazdou, aj ked viem ze neni problem ist s mojou 1.4 nieco cez 170km/h, ale ta spotreba...hruuuza :)
:PP:
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
hemendex
Příspěvky: 131
Registrován: pon dub 06, 2009 12:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od hemendex »

Ja mam iba 14-ky kolesa, cize mi zrejme podfukuje tu velku dieru na blatniku :) sporebu riesim uz od zaciatku aj so servisom, presviedcaju ma, ze je to v poriadku, potom ale tie tabulkove hodnoty stoja za hovno, pretoze v zivote nedosiehnem kombinovanu 5,9 aj keby som siel vylucne po dialnici konstatnou rychlostou. Lutujem, ze som bol pahltny a kupoval 1,4-ku. Ale inak mam to auto rad, len este mam vyhrady ako plava po ceste, ked fuka bocny vietor...
1.4 SEDAN KOMFORT, r.v. 2008, KOVA BB (4/2009)
Uživatelský avatar
jarkovic
Příspěvky: 185
Registrován: stř zář 16, 2009 15:18
Bydliště: bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od jarkovic »

tak ked je bocny vietor tak zaplave kazde auto ...toto auticko je super len niekedy ta spotreba hej to je sranda lae ked potrebujem aj pridat tak vpohode auto drzi aj ked reakcia je aka je nemusim hovorit =D a este ta meluzina ked sa ide po dialnici =D
Chevrolet Aveo 1,4 16v, komfort, cervena farba, r.v.2009*****AVEO is the BEST
[color=#BF0000]http://pictureup.cz/pict ... pg[/color]
Uživatelský avatar
hemendex
Příspěvky: 131
Registrován: pon dub 06, 2009 12:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od hemendex »

No, tak - ak uz s tym niekou neleziem na nervy :) - som zmeral aktualnu spotrebu - rozpisem to snad najpodrobnejsie:

• 50 km - vylucne mesto Zvolen
• 500 km Zvolen - Bratislava (Dubravka) - Letisko Schwechat a spat priamo do Zvolena /z toho dialnica cca 300 km (na 3.000 ot.)
• 50 km - Zvolen - B. Bystrica - Zvolen (z toho 30 km dialnica)
• 30 km - zase mestska premavka
----------------------------------------
celkovo: 630 km (100 km mesto • 530 km dialnica, cesty 1. triedy, obchvaty a rakuska "devina" na letisko)
----------------------------------------
Spotreba: 47,38 litra / 630 x 100 = 7,52 litra (beriem to ako kombinovanu spotrebu asi o liter vyssiu ako by som si prial)

PS - snad neposobim ako magor, toto je prvykrat, co to v zufalstve ratam tak podrobne :))))
1.4 SEDAN KOMFORT, r.v. 2008, KOVA BB (4/2009)
Uživatelský avatar
Jarik
Příspěvky: 1931
Registrován: úte čer 23, 2009 22:32
Bydliště: Topolčany

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od Jarik »

Hemendex klobúk dole :lol: ja ta obdivujem, že máš na to nervy to takto prepočítavat -i . Inak s mojou 8,5 som sa už vyrovnal. Ale je pravda, že mu nič nedarujem a točím ho len čo sa ohreje :lol:
AVEO SEDAN 1,4 16V, 69kw, červená mica
Uživatelský avatar
hemendex
Příspěvky: 131
Registrován: pon dub 06, 2009 12:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od hemendex »

Jarik píše:Hemendex klobúk dole :lol: ja ta obdivujem, že máš na to nervy to takto prepočítavat -i . Inak s mojou 8,5 som sa už vyrovnal. Ale je pravda, že mu nič nedarujem a točím ho len čo sa ohreje :lol:
mne tiez poradili, ze mam tocit, takze som aj teraz cestou z BB siel po dialnici na trojke a stvorke niekedy az po 5.000 otacok, snad som ho teda nepototok... :)
a uz nejdem ani prepocitavat, dokonca som rezignoval natolko, ze som teraz natankoval na Lukoil, co je najlacnejsia benzinka vo ZV :) Doteraz som bol verny Shell...
1.4 SEDAN KOMFORT, r.v. 2008, KOVA BB (4/2009)
MatyDry
Příspěvky: 26
Registrován: úte bře 03, 2009 20:46

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od MatyDry »

Ahoj
Tušíte někdo jakým způsobem počítá palubní počítač dojezd? Dost mě deprimuje, že natankuješ 40litrů a dojezd se ti ukáže 380km. Z toho mi vychází, že jestliže bere okamžitou spotřebu tak je to přez 10 litrů. Jinak jsem se podruhé za dva roky co Aveo mám dostal z průměrnou spotřebou pod 7 litrů a to 6,9 litrů. Byla to kombinace města, dálnice a silnic první třídy.
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od ladinek »

já to už ani nepočítám,prostě jezdím :lol: mám průměr tak 7,5 ale jen na krátký trasy :roll:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od lomngi »

Ako čítam vaše prepočty tak ja to už ani nebudem rátať. Naj viac kombinovanu spotrebu som mal zatiaľ 6.9 a to som išiel 80percent na diaľnici pri 140km/h rýchlosťi
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od mino »

Tak ja teraz jazdím za 8 L. Ale 90% je mesto a studený motor. Na streche plus truhla a dost ide aj klíma ked fukam na sklo v predu. Na ceste do HR mi vyšla sapotreba 6.4. To sa ale išlo skoro stále 130-150.
Škoda Roomster TSI
Uživatelský avatar
Jarik
Příspěvky: 1931
Registrován: úte čer 23, 2009 22:32
Bydliště: Topolčany

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od Jarik »

MatyDry píše:Ahoj
Tušíte někdo jakým způsobem počítá palubní počítač dojezd? Dost mě deprimuje, že natankuješ 40litrů a dojezd se ti ukáže 380km. Z toho mi vychází, že jestliže bere okamžitou spotřebu tak je to přez 10 litrů. Jinak jsem se podruhé za dva roky co Aveo mám dostal z průměrnou spotřebou pod 7 litrů a to 6,9 litrů. Byla to kombinace města, dálnice a silnic první třídy.
Ono palubný počítač prepočítava okamžitú spotrebu na dojazd v nádrži a preto ti niekedy ubúdajú km rýchlejšie a mimo mesta ti km pripočítava, je to dost haluzné :lol:
AVEO SEDAN 1,4 16V, 69kw, červená mica
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od ladinek »

jak se říká co oči nevidí to srdce nebolí,proto nemám počítač :lol:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Jarik
Příspěvky: 1931
Registrován: úte čer 23, 2009 22:32
Bydliště: Topolčany

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od Jarik »

ladinek píše:jak se říká co oči nevidí to srdce nebolí,proto nemám počítač :lol:
Takže ustupuješ od jeho odkrytia :o
AVEO SEDAN 1,4 16V, 69kw, červená mica
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Motory“