Aveo a spotřeba

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
jari
Příspěvky: 434
Registrován: ned bře 14, 2010 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od jari »

mino píše:Jari ako vieš ako ide 1,4 16v ked máš 1,2 16v?
Kolega z práce si ho koupil, tak jsme dělali zkušební jízdu. :o)
Reklama
 

Uživatelský avatar
jari
Příspěvky: 434
Registrován: ned bře 14, 2010 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od jari »

xwing píše:To cukanie pri zaradeni 2 a pusteni spojky robi aj mne.
Mne osobne sa tiez nezda moja spotreba, i ked mam ju o nieco mensiu ako Ty, ale stale neni v sulade s inymi avejkami a nebodaj technicakom.
A to uz mam najazdene takmer 23.000 km.
Chlapi, jestli jezdíte hodně po městě a ještě ze studeným motorem, je jisté, že to bude baštit.
Thalia 1,4 16V má dokonce ve městě udávanou spotřebu 9,9 l/ 100 km.
Uživatelský avatar
jari
Příspěvky: 434
Registrován: ned bře 14, 2010 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od jari »

hemendex píše:
xwing píše:To cukanie pri zaradeni 2 a pusteni spojky robi aj mne.
Mne osobne sa tiez nezda moja spotreba, i ked mam ju o nieco mensiu ako Ty, ale stale neni v sulade s inymi avejkami a nebodaj technicakom.
A to uz mam najazdene takmer 23.000 km.
Takze moze byt celkom mozne, ze problem nie je v motore ale prevodovke.
Pytal som sa aj na to v servise - vraj je to okej a ked som ich poprosil, ci nevedia spojkovy pedal nastavit trochu volnejsie, cize aby zaberal uz naspodu a az po vrch (nie ako teraz, od polovice vytlacenia), oznamili mi, ze TOTO NIE JE MOZNE.
Taky jsem už povoloval spojkový pedál, dokonce dvakrát o půl otáčky matice, už si spojka sedla, zabírá mě cca od poloviny do 3/4 zdvihu, vůli cca jsem naměřil 3 mm.
Co se týká převodovky, tak ta nemá se spotřebou paliva nic společného, a ani s cukáním, horší přeřezování by mohl dělat synchron na 2 stupni, ale to by si slyšel jak to jde na zuby (chrčení).
Uživatelský avatar
jari
Příspěvky: 434
Registrován: ned bře 14, 2010 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od jari »

hemendex píše:Volal som do servisu (KOVA BB) s tym, ze sa mi ta spotreba a vykon nezdaju v poriadku, dostal som univerzalnu a ocakavanu odpoved - vsetko je v poriadku, kym nesvieti kontrolka poruchy na palubnej doske.
Pred 3 mesiacmi som bol na garancke, tam "udajne" vsetko skontrolovali, motor napojili na pocitac, hodnoty boli v poriadku, cize asi je chyba u mna... Ja uz neviem... Pozical som nedavno auto kamaratovi (45-rocny profesionalny vodic), oznamil mi, ze toto este nezazil, aby ukazovatel paliva takto prudko klesal. Kombinovana spotreba bola cca 9-10 litrov (cesty prvej triedy a prejazd cez dediny).
Zaroven mam stale problem s "dvojkou" za 14.000 km som este nenasiel vhodnu kombinaciu plynu a spojky pri preradovani z 1. do 2., stale mi to "cuká", mozno je problem aj tam.
Alebo fakt neviem soferovat...

Ale diky za rady, dam si to pozriet v inom servise. Alebo ak pojdete niekto cez Zvolen, brnknite mi na 0905220619 a vyskusate si to osobne :)
Ještě jsem se Tě chtěl zeptat, když je tvé auto takhle žížnivý, jak je na tom výkonově? Jede to živě, nebo je to línější?
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6266
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od Scorpion.11 »

Mě by teda zajímalo jak počítáte tu kombinovanou spotřebu :?: :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od xwing »

Ja pocitam spotrebu vzdy na jednu nadrz...
Natankujem do plna, vynulujem kilometre a jazdim az skoro do prazdna.
Znovu natankujem do plna a podla toho kolko som najazdil kilometrov vypocitam spotrebu podla natankovanych litrov.
A ci je to kombinovana alebo priemerna neviem, ale takto mam presnu hodnotu mojej spotreby :)
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od mino »

A tankuješ do prvého cvaknutia pištole? Lebo aj potom sa tam dá ešte pekných pár litríkov napchať. Moja vlastná skusenosť z dovoleniek kedy tankujem až nad limit. :lol:
Škoda Roomster TSI
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6266
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od Scorpion.11 »

mino píše:A tankuješ do prvého cvaknutia pištole? Lebo aj potom sa tam dá ešte pekných pár litríkov napchať. Moja vlastná skusenosť z dovoleniek kedy tankujem až nad limit. :lol:
To je též správná otázka -i Nikdy přesně nevybereš do prázdna a nenatankuješ do plna :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
hemendex
Příspěvky: 131
Registrován: pon dub 06, 2009 12:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od hemendex »

jari píše:
hemendex píše:Volal som do servisu (KOVA BB) s tym, ze sa mi ta spotreba a vykon nezdaju v poriadku, dostal som univerzalnu a ocakavanu odpoved - vsetko je v poriadku, kym nesvieti kontrolka poruchy na palubnej doske.
Pred 3 mesiacmi som bol na garancke, tam "udajne" vsetko skontrolovali, motor napojili na pocitac, hodnoty boli v poriadku, cize asi je chyba u mna... Ja uz neviem... Pozical som nedavno auto kamaratovi (45-rocny profesionalny vodic), oznamil mi, ze toto este nezazil, aby ukazovatel paliva takto prudko klesal. Kombinovana spotreba bola cca 9-10 litrov (cesty prvej triedy a prejazd cez dediny).
Zaroven mam stale problem s "dvojkou" za 14.000 km som este nenasiel vhodnu kombinaciu plynu a spojky pri preradovani z 1. do 2., stale mi to "cuká", mozno je problem aj tam.
Alebo fakt neviem soferovat...

Ale diky za rady, dam si to pozriet v inom servise. Alebo ak pojdete niekto cez Zvolen, brnknite mi na 0905220619 a vyskusate si to osobne :)
Ještě jsem se Tě chtěl zeptat, když je tvé auto takhle žížnivý, jak je na tom výkonově? Jede to živě, nebo je to línější?
No praveze zda sa mi, ze nie je to nic moc ani vykonovo. Akceleracia je vcelku dobra, ale v stupaniach je hrozne lenive. Neviem, ci je to vahou auta alebo cim, ale otec ma Fabiu 1,4 a tou som plne nalozenou v pohode vysiel na stvorke na Donovaly a na patke do toho kopca za Hronskym Benadikom. Na Aveu mi klesaju otacky az musim podradit. V akomkolvek stupani...
1.4 SEDAN KOMFORT, r.v. 2008, KOVA BB (4/2009)
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6266
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od Scorpion.11 »

saamm píše:Vozidlo má najeto 29 000. Ta průměrná spotřeba je po ujetí cca 80 km na slovensku na trase Podhájská. Šurany,Šala, Galanta, Sládkovičovo, Trnava. Ještě na závěr trasu Podhajská – Uh.Hradiště jezdím do 2.30 hod cca 180km. Takže se spotřebou jsem spokojen.
Ale na couračkách do 20 km po městě se dostanu tak na 6.3 co ukazuje. Ano někteří budou namítat že to není objektivní. Za první rok jsem se potýkal s hranicí 7,5 l / 100km ale druhý rok jsem někde na 5,7 l /100 km. Nemám vyhrazený benzin kterým to živým ale taky tam netankuji kde co podle ceny. Dávám od 95 po 100 od Benziny, Sheel, Agip . Zásadně netankuji Unikorn, Vraník Hypernova a podobné super značkové benziny za super cenu. Takže vozidlo se začíná ukazovat tak po 30 000 jakou má spotřebu. Toto je můj názor a závěr.
RPM – otáčky motoru
KPH – rychlost
LHK – aktuální spotřeba
AVG – průměrná spotřeba
Fotky jsou dělány telefonem za jízdy, takže kvalita nic moc.
Vracím se zpátky k tomuto a zajímalo by mě jak je to s tankováním a nastavováním, nebo si to tento počítač hlídá vše sám :?: Jsou tyto všechny výpočty rychlost, spotřeba... přesné nebo jaké jsou z tvé strany zkušenosti s tímto počítačem :?: :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od saamm »

http://www.scangauge.cz/prirucka.pdf

Přečti si ji pozorně a pochopíš že to nastavuješ jen jedenkrát ( velikost nádrže, obsah, typ paliva, dále jsou tam ještě dvě korekce ato je rychlost a ukazatel spotřeby) jinak si bere info z ŘJ vozidla.

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6266
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od Scorpion.11 »

Jsou tyto všechny výpočty rychlost, spotřeba... přesné nebo jaké jsou z tvé strany zkušenosti s tímto počítačem :?: :PP:
Jedna věc je co se píše a druhá jak to funguje, takže tvé postřehy a zkušenosti :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od xwing »

mino píše:A tankuješ do prvého cvaknutia pištole? Lebo aj potom sa tam dá ešte pekných pár litríkov napchať. Moja vlastná skusenosť z dovoleniek kedy tankujem až nad limit. :lol:
Aby sa mi lahsie pocitalo, vzdy ked cvakane pistol, tak uz len dorovnam na cele litre...
Cize ked cvkane napr. pri 30,41 tak doplnim na 32 litrov.
Takze tam ten necely liter ziadnu rolu nehra, max rozdiel je v stotinach a na to sa mi uz predsa nehrame ;)
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
jari
Příspěvky: 434
Registrován: ned bře 14, 2010 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od jari »

xwing píše:
mino píše:A tankuješ do prvého cvaknutia pištole? Lebo aj potom sa tam dá ešte pekných pár litríkov napchať. Moja vlastná skusenosť z dovoleniek kedy tankujem až nad limit. :lol:
Aby sa mi lahsie pocitalo, vzdy ked cvakane pistol, tak uz len dorovnam na cele litre...
Cize ked cvkane napr. pri 30,41 tak doplnim na 32 litrov.
Takze tam ten necely liter ziadnu rolu nehra, max rozdiel je v stotinach a na to sa mi uz predsa nehrame ;)
Já dávám na dvě cvaknutí pistole a u stejného stojanu a stejná shellka.
Jde jen o to, aby postup byl vždy stejný, aby si naplnil co schází, pak máš objem v nádrži a kilometry přesné....
První cvaknutí pistole je orientační a druhé pomalu pouštím pistoli až cvakne podruhé, mám plno a vytáhnu, a tak to dělám už 20 let.
Uživatelský avatar
jari
Příspěvky: 434
Registrován: ned bře 14, 2010 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od jari »

hemendex píše:
jari píše:
hemendex píše:Volal som do servisu (KOVA BB) s tym, ze sa mi ta spotreba a vykon nezdaju v poriadku, dostal som univerzalnu a ocakavanu odpoved - vsetko je v poriadku, kym nesvieti kontrolka poruchy na palubnej doske.
Pred 3 mesiacmi som bol na garancke, tam "udajne" vsetko skontrolovali, motor napojili na pocitac, hodnoty boli v poriadku, cize asi je chyba u mna... Ja uz neviem... Pozical som nedavno auto kamaratovi (45-rocny profesionalny vodic), oznamil mi, ze toto este nezazil, aby ukazovatel paliva takto prudko klesal. Kombinovana spotreba bola cca 9-10 litrov (cesty prvej triedy a prejazd cez dediny).
Zaroven mam stale problem s "dvojkou" za 14.000 km som este nenasiel vhodnu kombinaciu plynu a spojky pri preradovani z 1. do 2., stale mi to "cuká", mozno je problem aj tam.
Alebo fakt neviem soferovat...

Ale diky za rady, dam si to pozriet v inom servise. Alebo ak pojdete niekto cez Zvolen, brnknite mi na 0905220619 a vyskusate si to osobne :)
Ještě jsem se Tě chtěl zeptat, když je tvé auto takhle žížnivý, jak je na tom výkonově? Jede to živě, nebo je to línější?
No praveze zda sa mi, ze nie je to nic moc ani vykonovo. Akceleracia je vcelku dobra, ale v stupaniach je hrozne lenive. Neviem, ci je to vahou auta alebo cim, ale otec ma Fabiu 1,4 a tou som plne nalozenou v pohode vysiel na stvorke na Donovaly a na patke do toho kopca za Hronskym Benadikom. Na Aveu mi klesaju otacky az musim podradit. V akomkolvek stupani...
Právě proto se na to ptám, jestli není trochu přidušený motor... Jestli tam nejde zbytečně moc paliva, pak to žere a i horší akcelerace, a záleží i na váze vzduchu....
Můj renda vlastně exrenault ten každý kopec vylítl, a to měl 55 kW, pak jsem nechal snížit hlavu a načipovat a ujel jsem každýmu...
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Motory“